Репрезентација

Репрезентација

radicevic-dibirova
Репрезентација

Составот на ЖРК Вардар в сабота од 17 часот го игра реваншот против Митјиланд во Лигата на шампионите, меч кој ќе биде последен за овој состав на вардарки во СЦ „Јане Сандански“ во елитното натпреварување. Оваа средба ќе ...
raul so reprezentacija januari2018
Репрезентација

Македонската ракометна репрезентација во месец јуни ја очекува нов предизвик, бараж битката со Романија за Светското првенство кое во 2019 година ќе се одржи во Германија и Данска. Секако нашата цел е да ја минеме оваа пречка и ...
mk
Репрезентација

Македонската ракометна сениорска репрезентација доживеа пораз од Русија од 32-27 на денешниот контролен натпревар од затворен тип што се одржа во Спортскиот центар „Јане Сандански“. Нашиот национален тим одигра две сосема различни полувремиња, а тоа резултираше со пораз ...
T1
Репрезентација

Македонската машка сениорска ракометна репрезентација под водство на Раул Гонзалес ги одработува подготовките во рамките на ЕХФ неделата во која ќе одиграме и еден меч од затворен тип против Русија. Оваа средба се игра во сабота, средба на која ...
raul sobir palas 2017
Репрезентација

Пред македонската ракометна репрезентација е нова ЕХФ недела во која селекторот Раул Гонзалес одново ќе може да види со што располага, да тестира некои помлади играчи и да проба некои тактички варијанти. Тука секако е и мечот од ...
dejan manaskov januari2018
Репрезентација

Македонската ракометна репрезентација оваа седмица ќе го има првиот собир по европскиот шампионат во Хрватска, собир на кој ќе биде одигран еден меч од затворен тип со Русија, собир на кој селекторот Раул Гонзалес ќе може да проба некои ...
Seniori-trening1
Репрезентација

Машката ракометна репрезентација почна да ги одработува тренинзите на собирот во рамките на ЕХФ неделата, а за кој селекторот Раул Гонзалес повика вкупно 19 ракометари. Нашите репрезентативци ќе ги искористат наредните денови за реализација на дел од замислената ...
raul rakopleska skopje 2017
Репрезентација

Тоа што беше најавено денеска се официјализираше, па Ракометната Федерација на Македонија и ја исплати премијата од 30.000 евра на машката сениорска репрезентација за пласманот во втората фаза на Европското Првенство кое на почетокот на оваа година се одржа ...
Makedonija-F.Ostrovi
Репрезентација

Женската ракометна репрезентација на Македонија ја оствари и втората победа во квалификациите за ЕП 2018 и тоа против селекцијата на Фарските Острови (28:24). Составот предводен од Симе Симовски доминираше во првото полувреме кое го доби со 14:8, па ...
germanija
Репрезентација

Женската младинска репрезентација на Македонија го загуби и третиот меч на квалификацискиот турнир за Светското Првенство во 2018 година. По домаќинот Исланд кој не победи со 35-20 и Литванија со 27-26, избраничките на  Јулијана Дамчевска во целост беа надиграни ...