Репрезентација

Репрезентација

raul so reprezentacija januari2018
Репрезентација

Македонската ракометна репрезентација славеше и на втората подготовка пред Европското првенство кое овој месец се игра во Хрватска. Имено откако вчера нашите асови очекувано ја добија Саудиска Арабија, вечерва славевме и над домаќинот Србија во Белград со 32-29. ...
Raul-promocija
Репрезентација

Во македонската спортска јавност владее ракометна еуфорија по повод Европското првенство во Хрватска за кое нашата репрезентација веќе напорно се подготвува, а од денеска, поддршката за нашите најдобри ракометари ќе биде побогата и за најдобриот и водечки оператор ...
mkd tajm-aut
Репрезентација

Македонската ракометна репрезентација со убедлива победа над Саудиска Арабија од 37-21 ја заврши првата контролна средба во Белград како загревање за настапот на Европското првенство во Хрватска. Избраниците на Раул Гонзалес доминираа на оваа средба, веќе во првиот ...
raul carchev chakar jan2018
Репрезентација

Македонската ракометна сениорска репрезентација ги продолжува подготовките за престојното Европско првенство со тоа што утре и задутре нашите ракометари ќе ги имаат единствените контролки пред големиот предизвик и тоа против Саудиска Арабија и Србија во Белград. Селекторот Раул ...
raul so reprezentacija scbt
Репрезентација

Македонската ракометна репрезентација им се врати на тренинзите по дводневната новогодишна пауза, а првата важна вест е одлуката на Раул Гонзалес кој одлучи за припремниот турнир во Белград да не ги повика двајцата младинци во неговиот поширок состав. ...
reprezentacija aplauz jonovski
Репрезентација

Македонската репрезентација во јануари ќе биде дел од големиот спектакл, кремот на ракометот, поточно од Европското првенство на кое домаќин е Хрватска. Додека течат подготовките за тој предизвик ЕХФ преку официјалната веб страница на ЕП ја најави Македонија, ...
borko-prst-u-nebo-vs-island-2017
Репрезентација

Месец јануари веќе стандардно е резервиран за ракометот, па така и оваа година нашата Македонија ќе биде дел од еден голем спектакл-европското првенство во Хрватска. Таму во првата фаза не очекуваат три големи предизвици во групата Ц во ...
ehf nedela kraj zar vistina e kraj 2017
Репрезентација

Македонската ракометна репрезентација во Скопје ги продолжува подготовките за Европското првенство во Хрватска кое е на програмата наредниот месец. Сите ракометари завршија со клупските обврски и сега можат да се фокусираат на задачите поставени од селекторот Раул Гонзалес ...
raul-gonzales-15-intervju
Репрезентација

Македонската сениорска репрезентација ги продолжува подготовките за големиот предизвик кој следува наредниот месец, а тоа е настапот на Европското првенство во Хрватска. Ние на овој шампионат во првата фаза во Загреб ќе им се спротиставиме на селекциите на ...
raul so reprezentacija scbt
Репрезентација

Сениорската машка ракометна репрезентација по официјалниот прв собир во понеделникот, редовно работи два тренинзи дневно во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во Скопје. Денеска во Македонија пристигнуваат и Филип Миркуловски и Филип Талески кои синоќа ги играа последните натпревари за своите ...