Свет

Свет

Harry Kane
Свет

Екипата на Тотенхем забележа победа над Јувентус од 3-2 во супер возбудливиот меч во Сингапур од Интернационалниот Куп на шампионите, победа која ја донесе напаѓачот Хари Кејн со спектакуларен гол од половина терен во судиското продолжение. Кејн воопшто ...
pike-ocila
Свет

Фудбалските великани ширум Европа на големо се подготвуваат за новата натпреварувачка сезона, но во овој период, дел од клубовите од стариот континент допрва ги претставуваат своите дресови за кампањата која ќе стартува од месец август. Турскиот клуб Трабзонспор ...
rojs-jirgen
Свет

Марко Ројс остана единствената ѕвезда од стариот тим на Јирген Клоп кој и натаму е дел од Борусија Дортмунд, а со оглед на тоа што имаше блиска средба со актуелниот менаџер на Ливерпул на пријателската која ја имаа ...
kane-juve
Свет

Тотенхем и Јувентус одиграа крајно возбудлив пријателски натпревар во Сингапур, а истиот во самата завршница му припадна на англискиот тим благодарение на мајсторијата која ја изрежира Хари Кејн во 93-та минута. Премиерлигашот поведе во првото полувреме со голот ...
zlatan
Свет

Екипата на Лос Анџелес Галакси предводен од Златан Ибрахимовиќ славеше во градската пресметка со Лос Анџелес ФЦ со 3-2. Ова беше дуел во кој Швеѓанецот постигна хет-трик и на тој начин ја доби директната пресметка со Карлос Вела ...
pogba-inter
Свет

Манчестер Јунајтед го победи Интер со минимални 1:0 на натпреварот од рамките на интернационалниот куп, а ако стрелец на голот беше младиот Гринвуд, задолжен за кревање на атмосферата на трибините беше Пол Погба. Францускиот репрезентативец покажува завидно ниво ...
ibra-bredli
Свет

Златан Ибрахимовиќ забележа перфектен хет-трик во дерби пресметката на Лос Анџелес која се играше изминатава вечер, натпревар кој само ни докажа дека искусниот Швеѓанецот и натаму може да игра на врвно ниво. Ибра ја доби директната пресметка со ...
ibra-krenati
Свет

Златан Ибрахимовиќ во текот на оваа недела испрати неколку директни провокации до Карлос Вела кој е негов најголем ривал во МЛС лигата на индивидуален план, а тоа што се случи изминатава вечер беше најдобар доказ дека Швеѓанецот беше ...
zlatan-hettrik
Свет

Златан Ибрахимовиќ постигна три атрактивни голови од кои се истакнува првиот, а тоа беше доволно неговиот Лос Анџелес Галакси да го совлада МЛС лидерот и градски ривал Лос Анџелес ФЦ со 3:2. Гостите први поведоа со голот на ...
algeria
Свет

Фудбалската репрезентација на Алжир го совлада Сенегал со 1:0 во финалето на Африканскиот куп на нации и стигна до својот втор трофеј на африканскиот континент. Ријад Марез и неговите колеги од националниот тим имаа многу среќа во 2. ...