Свет

Свет

nejmar
Свет

Англија и Бразил одиграа без победник и без голови на вчерашниот пријателски меч кој се одигра на Вембли, па пароди тоа еден друг дел „надвор“ од таа средба се најде во центарот на вниманието на британската и светската ...
svedska-italija
Свет

Неколку добро познати реномирани фудбалски репрезентации по подолг временски период нема да ги гледаме на едно Светско првенство, па веќе се заговара занимлива идеја во која тие би учествувале на свој мини мундијал кој би се одржал пред ...
Diego-Maradona
Свет

Селекцијата на Аргентина без Лионел Меси доживеа неочекуван пораз на пријателскиот меч против Нигерија иако водеше со 2-0 со головите на Евер Банега и Серхио Кун Агуеро. Ова прилично го вознемири легендарниот Диего Армандо Марадона кој се огласи ...
neymar-anglija
Свет

Репрезентациите на Англија и Бразил одиграа навистина мирољубиво на пријателскиот меч кој изминатава ноќ се одигра на „Вембли“, но мора да се признае дека актерите на двата тима воедно и разочараа бидејќи пресериозно го сфатија овој дуел, па ...
ventura-svedska
Свет

Италијанската фудбалска репрезентација го доживеа најголемиот дебакл во последните 60 години бидејќи за првпат после 1958 година остана без пласман на едно Светско првенство, епилог кој секако предизвика многу реакции на Апенините од каде сепак еден човек се ...
juninho-pernambucano
Свет

Кои се најдобри изведувачи на слободни удари, прекини во историјата на фудбалот? Секој може да даде свои сугестии и да го каже својот став на оваа тема, па еден одговор на истата даде и екипата на „HITC Sevens“ ...
kaka-orlando-3293298823
Свет

Бразилската фудбалска легенда, Кака знае кој ќе ја освои престижната награда „Златната топка“ по завршувањето на доминацијата на Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Португалецот и Аргентинецот од 2008 година па наваму постојано го „ловат“ тоа признание, поточно Кака ...
martial-germany
Свет

Германија и Франција играат пријателски меч во Келн во овој момент, а без разлика на тоа што досега беа постигнати три гола (два на Лаказет и еден на Вернер 1:2), потегот на средбата го изведе Антони Марсијал кој ...
krasnodar
Свет

Пријателскиот натпревар меѓу Аргентина и Нигерија беше одлична можност за голем број фудбалски фанови да се запознаат со уникатната содржина на стадионот во Краснодар. Русите на импресивен начин ги покажуваат можностите на технологијата, а фановите беа воодушевени од ...
aguero-di-marija-32898329
Свет

Серхио Агуеро бил однесен во болница откако се онесвестил во соблекувалната на полувремето од пријателскиот меч меѓу Аргентина и Нигерија во Краснодар, објавија аргентинските медиуми. 29-годишниот напаѓач постигна гол во првото полувреме од победата на Аргентина од 4:2, ...