Италија

Италија

Daniel Sturridge
Италија

Интер доставил понуда до Ливерпул за позајмица на Даниел Стариџ до крајот на сезоната. Англискиот клуб е подготвен да го пушти напаѓачот да си замине месецов, откако го загуби првотимскиот статус. Сепак, според медиумите од Ливерпул, „црвените“ не сакаат да ...
marchisio
Италија

Ѕвездата на Јувентус Клаудио Маркизио е многу блиску до заминување од „старата дама“ на крајот од сезоната. И самиот играч од средниот ред навести дека ова му е веројатно последна сезона во црно-белиот дрес, но навивачите на италијанскиот ...
ausilio-inter
Италија

Барселона успеа после подолго време да ја оствари својата желба ангажирајќи го Филипе Кутињо, но од друга страна пак, ова ги принудува одговорните луѓе на каталонскиот гигант да направат една „чиста“ во тимот, особено со играчите кои не ...
barzagli-bufon-benatija
Италија

Џиџи Буфон не го криеше големото разочарување откако Италија не обезбеди место на СП во Русија, а тоа на свој начин го потврди и неговиот помлад колега од редовите на Јувентус, Родриго Бентанкур. – Неуспехот им падна многу ...
var1
Италија

Воведувањето на ВАР технологијата во италијанската Серија А донесе сериозна промена во однос на донесувањето на дел од судиските одлуки, а со оглед на одредени пропусти, не изостанаа ниту контроверзните моменти и критиките. Никола Рицоли е одговорен за ...
napoli
Италија

Тимот на Наполи скоро три децении чека титула во Серија А, пост кој според капитенот Марек Хамшик може да биде прекинат веќе во оваа календарска година. Наполитанците по 20 одиграни рунди се први на табелата, ама имаат само ...
naingolan
Италија

Италијанскиот вицешампион Рома може лесно да остане без еден од најзначајните играчи во екипата Раџа Наинголан. Имено најновите информации од Апенините говорат оти белгискиот интернационалец е блиску до преселба на далечниот Исток во тимот на Гунагжу Евергранде кој ...
Icardi-promasuvanje
Италија

Славниот португалски ас, Луиш Фиго го предупреди Интер и му испрати порака во однос на нивниот најдобар напаѓач и капитен Мауро Икарди. Аргентинецот веќе неколку сезони е прва виолина во нападот на „нероаѕурите“, па низ јавноста се зборува ...
berluskoni-8923838
Италија

Поранешниот претседател на Милан Силвио Берлускони одговори на обвинувањата за перење пари во врска со продажбата на „росонерите“ на Јонгхонг Ли и неговите партнери. – Секогаш кога изборна кампања и јас сум на чекор до победа се измислуваат ...
miha-ceska
Италија

Синиша Михајловиќ беше отпуштен од Торино по елиминацијата во Копа Италија од Јувентус претходно месецов и на негово место брзо беше назначен Валтер Мацари. Претседателот на Торино Урбан Каиро сега вели дека требало да го отпушти Михајловиќ два ...