СПОРТ ПЛУС

СПОРТ ПЛУС

niko
Одбојка

Составот на Фридрихсхафен доживеа шокантен на гостувањето кај Елтман, тим кој се наоѓа на последното место на табелата во Бундеслигата. На хартија Никола Ѓоргиев и неговите соиграчи беа огромни фаворити, меѓутоа на теренот тоа не го оправдаа и ...
habib-udar-konor
Боречки спортови

Првиот човек на УФЦ, Дана Вајт потврди дека Конор Мекгрегор има голема желба повторно да се пресмета со Хабиб Нурмагомедов. Ирецот се врати во октагонот каде беше немилосрден против Доналд Сероне кого го победи за само 40 секунди, ...
KKMAKPETROL
Боречки спортови

ВИкендов во Самобор, Загреб се одржа 29-тиот по ред карате турнир „Кроација Гранд При“ на кој учествуваа рекордни 1930 спортисти од 268 клубови и 22 национални репрезентации. Каратистите на Макпетрол од Скопје, заминаа на овој турнир за да ...
konor-kauboj
Боречки спортови

Конор МекГрегор на величествен начин се врати во октагонот и за само 40 секунди славеше во УФЦ пресметката со Доналд Серон, но моќниот кам-бек на Ирецот привлече посебно внимание и поради тоа што поранешниот шампион прикажа еден иновативен ...
konor
Боречки спортови

Конор МекГрегор има победнички кам-бек на голема сцена и тоа против Доналд Серон кого го среди за 40 секунди во октагонот. Спектакуларно враќање на големата сцена: МекГрегор го спакува противникот за 40 секунди (Видео) Оваа борба секако предизвика многу ...
konor
Боречки спортови

Контроверзниот Конор МекГрегор имаше спектакуларно враќање на големата сцена во Ултимејт-фајт серијата (УФЦ) и тоа против Доналд Серон кого го среди за 40 секунди на мечот во Лас Вегас. Ова за лудиот Ирец беше прва борба по 15 месеци и ...
Одбојка

Фридрихсхафен на македонскиот репрезентативец Никола Ѓоргиев забележа чиста и убедлива победа во првиот натпревар во 2020 година. Нико и компанија славеа во првата германска лига над Бухл со 3-0 во сетови со 25-14, 25-21 и 25-23. Ова за ...
makpetrol-karate
Боречки спортови

Викендов во Скопје, се одржа државното првенство во карате за сениори/ки, во поединечна и екипна конкуренција, во дисциплините борби и кати. Ова Државно првенство е критериумско за избор на сениорската репрезентација која во месец Март треба да настапи ...
Kubacki1
Зимски спортови

Полскиот ски-скокач Давид Кубацки победи на денешниот натпревар во Бишофсхофен и со тоа успеа да стигне до прв трофеј на традиционалната новогодишна турнеја „Четири скокалници“. Кубацки денеска стигна до вкупно 300,9 поени со скокови од 143 и 140,5 ...
marius-lindvik
Зимски спортови

Мариус Линдвик денеска покажа дека големата победа во Гармиш Партенкирхен не била никакво изненадување, откако беше најдобар и на денешното натпреварување во Инсбрук. Традиционалната турнеја „Четири скокалници“ се пресели во Австрија по стартните победи на Кобајаши и Линдвик, ...