СПОРТ ПЛУС

СПОРТ ПЛУС

Alkaloid-MuConsult (Holandija) - Jakovenko
Шах

Шаховскиот клуб Алкалоид ја обезбеди и втората убедлива победа на Европското клупско првенство во Порто Карас, овојпат против израелски Реховот, додека нашиот втор претставник Гамбит одигра само нерешено против грчкиот ривал Е.С Тесалоникис. Алкалоид е дел од елитното ...
jacimovic kapiten so pancevski i nedev - kolo 1
Шах

Македонскиот шаховски првак ШК „Алкалоид“ со максимални 6:0 ја стартуваше кампањата за враќање на европскиот клубски трон. Турнирот од таканаречената шаховска „лига на шампионите“ оваа година се игра во Порто Карас, Грција, а импонира тоа што во првото ...
UFC 229 Khabib v McGregor: Press Conference
Боречки спортови

Кабиб Нурмагомедов е УФЦ борец кој во моментов ги полни насловните страни на сите спортски списанија, а на интернет секојдневно може да се прочитаат милиони статии поврзани со него. Причината е едноставна, победата над Конор МекГрегор во УФЦ ...
mcgregor-khabib
Боречки спортови

Пред извесен период, најгледана борба беше пресметката меѓу Конор Мекгрегор и Нејт Диаз, која имаше над 1,6 милиони претплатници. Меѓутоа борбата меѓу Ирецот и Хабиб Нурмагомедов  ги срушила сите рекорди со над 2,4 милиони претплати. Во оваа бројка ...
nate-diaz
Боречки спортови

Хабиб Нурмагомедов го искористи својот официјален Твитер профил за да се закани дека ќе го раскине договорот со УФЦ доколку неговиот пријател Зубаира Тукхугов биде доживотно отстранет од борбите кои се под палката на оваа организација, жестока порака ...
nurma-tmobile
Боречки спортови

Комисијата во Невада се уште разгледува која е најадекватната казна која треба да ја добие Хабиб Нурмагомедов за скандалот и хаосот кој го предизвика во „Ти-мобајл“ арената во Лас Вегас за време на УФЦ 229 спектаклот, но во ...
putin-habib
Боречки спортови

Хабиб Нурмагомедов доби неверојатно голем број на нови фанови откако го победи Конор Мекгрегор во УФЦ 229 спектаклот кој се одржа во Лас Вегас, но исто така привлече огромно внимание и стана топ тема со начинот на кој ...
mejveder-rakavici
Боречки спортови

Флојд Мејведер го победи Конор МекГрегор во бокс спектаклот кој беше во центарот на вниманието минатата година, а непоразениот шампион сега излезе со свој коментар за најактуелната борба која предизвика безброј реакции во изминативе неколку дена. Изјавите и ...
Nurmagomedov Dana 3
Боречки спортови

Според првиот човек на промотерската куќа, Дана Вајт, Русинот Хабиб Нурмагомедов ќе остане без цел хонорар и ќе има шестмесечна суспензија, но најбитно од се, ќе го задржи приматот шампион и освоениот појас во борбата со МекГрегор. Веднаш ...
proslava-5
Шах

Шаховскиот клуб „Алкалоид“ продолжува со настапите на ЕКК (Европски клупски куп), кој оваа година се одржува од 11 до 18.10.2018 година во Порто Карас, Грција. Во 2016 година ШК Алкалоид го освои првото место на турнирот во Нови Сад, Србија, и ...