Лига на шампиони

Лига на шампиони

roberto-parondo
Лига на шампиони

Најпопуларниот ракометен портал „Handball planet“ традиционално на крајот на годината ги додели наградите за најдобрите поединци во ракометот. Во 2019 година, за најдобар тренер е избран поранешниот предводник на Вардар, Роберто Гарсија Парондо кој направи вистинско чудо со ...
karacic-medal
Лига на шампиони

Игор Карачиќ беше избран за најдобар хрватски ракометар за 2019-та година, со што на најдобар можен начин остава едни 12 незаборавни месеци зад себе, во кои по вторпат во кариерата стана европски шампион со Вардар. Маестро Игор беше ...
HC Vardar vs Telekom Veszprem
Лига на шампиони

Миленикот на скоската публика, Игор  Карачиќ го доби престижното признание за најдобар ракометар во Хрватска за 2019 година. Хрватскиот ракометен сојуз  во соработка со Спортски новости му ја додели наградата за најдобар играч на Карачиќ најмногу поради успехот ...
kizikj
Лига на шампиони

Завршија возбудувањата во ракометната Лига на шампионите за оваа календарска година, па луѓето од ЕХФ се одлучија да направат еден пресек и да ги одберат најдобрите, најтрактивните голови и одбрани по десетте кола во елитното натпреварување. На Топ ...
Karacic-Komiti
Лига на шампиони

Игор Карачиќ од оваа сезона е дел од полскиот прволигаш Кјелце, но тој и понатаму внимателно ги прати сите натпревари на Вардар, клуб за кој настапуваше скоро една деценија. „Црвено-црниот“ дрес и понатаму му е при срце на ...
vardar aplauz
Лига на шампиони

Македонскиот првак Вардар не успеа да се избори за позитивен резултат и загуби од Веспрем со 38-29 на денешниот меч во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ имаат многу проблеми со повредени играчи и едноставно не можат да бидат рамноправни, ...
Stoilov-Vesp
Лига на шампиони

Ракометарите на Вардар со ослабен состав не можеа да му парираат на Веспрем во Скопје, па европскиот шампион доживеа убедлив пораз (29:38) пред своите фанови. Натпреварот во салата во СЦ „Јане Сандански“ мина во целосна доминација на гостите ...
eurofarm
Лига на шампиони

Македонскиот ракометен вицешампион, Еурофарм Работник со победа над Бидасоа Ирун од 25-23 го заврши настапот во Лигата на шампионите. „Фармацевтите“ во својот последен меч во групата Ц славеше над лидерот и тоа со пресврт во второто полувреме. Шпанскиот прволигаш го ...
koksarov
Лига на шампиони

Вардар со дуелот против Веспрем во СЦ „Јане Сандански” ќе го заокружи настапот за оваа календарска година во Лигата на шампионите, меч за кој „црвено-црните“ се соочуваат со доста проблеми со играчкиот кадар, но без разлика на се тие ...
stole-koksarov
Лига на шампиони

Екипата на Вардар влегува со доста проблеми во дуелот со Веспрем во Лигата на шампионите, па капитенот Стојанче Стоилов како никогаш досега кога се во прашање дуелите во Скопје фаворитската улога му ја препушти на противникот или тоа ...