Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Брилијантниот Митревски е автор на втората најдобра одбрана во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Искусниот македонски голман, Никола Митревски имаше квалитетна партија против Целје во Лигата на шампионите, поточно со своите одбрани придонесе Порто да дојде до посакуваниот резултат и да остане во игра за пласман во нокаут фазата.

Митревски блескаше, Порто со значајна победа остана во игра за нокаут фазата на ЛШ (ВИДЕО)

Репрезентативецот имаше 14 одбрани, а една од нив доби признание од ЕХФ и се најде на Топ 5 листата на 13. коло.

Митревски спречи гол по цепелин на гостите, па со таа своја мајсторија се најде во вицешампионското место. Позицијата број еден е наменета за Јаник Грин кој имаше две интервенции за кратко време во дуелот со Загреб.

Овде можете да го погледнете Топ изборот на ЕХФ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни