Македонија

Македонија

Isajloski
Македонија

Македонскиот кошаркарски прволигаш, МЗТ Скопје освен што прави конкурентен тим за следната сезона размислува и за иднината, па така денеска објави дека го ангажирале талентираниот јуниорскиот репрезентативец Виктор Исајлоски. Станува збор за играч кој има 17 години кој доаѓа од ...
kozuv-kk
Македонија

Најјужниот град во Македонија во наредната сезона повторно ќе има два тима во националниот шампионат – Блокотехна и Кожув, кои со сигурност ќе имаат и поголеми амбиции. Во текот на денешниот ден, преку социјалните мрежи, кошаркарскиот клуб Кожув ...
simonovski
Македонија

Македонскиот вицепрвак, МЗТ Скопје и дефинитивно ги обезбеди услугите на бекот Марко Симоновски. Симоновски исто како Дамјан Стојановски, Дарко Соколов, Андреј Маслинко и Србинот Андрија Бојиќ прифати и во наредниот период да биде дел од составот на клубот од ...
Damjan-1
Македонија

Македонскиот репрезентативец, Дамјан Стојановски денеска и официјално стави потпис на новиот двегодишен договор со составот на МЗТ Скопје. Тој веќе подолго време е дел од „штрковите“ и се одлучи да им остане верен иако имаше од странство. -МЗТ ...
MZT-Blokotehna1
Македонија

Македонскиот кошаркарски вицешампион, МЗТ Скопје полека го крои тимот за наредната сезона, па така денеска соопшти уште една нова вест на оваа тема, односно по договорот со капитенот Дамјан Стојановски обновена е и соработката со Андрија Бојиќ. Српскиот центар ...
MZT-Rabotnicki
Македонија

Македонскиот репрезентативец, Дамјан Стојановски и во иднина ќе биде дел од екипата на МЗТ Скопје Аеродром. Оваа информација ја соопшти клубот од „Јане Сандански“ кој пренесе дека двете страни си подале рака за нов двегодишен договор. Соработката ќе биде ...
medford
Македонија

Македонскиот кошаркарски прволигаш, МЗТ Скопје со забрзано темпо го гради тимот за наредната сезона кој ќе биде предводен од Ѓорѓи Кочов, па така откако беше потврдено останувањето на Дарко Соколов и Андреј Маслинко како и кам-бекот на центарот Љубомир ...
Rabotnicki-MZT20181
Македонија

Македонскиот вицешампион, МЗТ Скопје полека влече конкретни потези и го гради тимот за следната сезона. Веќе беше потврдено дека тимот останува да го предводи Ѓорѓи Кочов, но и дека во старата средина по една година мината во странство ...
mladenovski
Македонија

Во текот на денешниот ден, МЗТ Скопје го обелодени продолжувањето на соработката со Ѓорѓи Кочов за уште две години, а сега го доведе и првото засилување за наредната сезона. Македонскиот репрезентативец Љубомир Младеновски е старо-новото лице во тимот ...
kocov
Македонија

Од редовите на МЗТ Скопје Аеродром потврдија дека досегашниот тренер Ѓорѓи Кочов ќе остане на нивната клупа и во следните две години. Кочов го наследи Жељко Лукајиќ на клупата на „штрковите“ и ја доврши сезоната во АБА и ...