Македонија

Македонија

Magdevski
Македонија

Македонскиот вицешампион, МЗТ Скопје Аеродром го договори репрезентативецот Андреј Магдевски и на тој начин го комплетираше ростерот за следната натпреварувачка кампања. Магдевски по епизодата во Гостивар одлучи да го прифати повикот од „металците“ со кои потпиша едногодишен договор. ...
vudard
Македонија

24 годишниот кошаркар Џејмс Вудард од денес е нов член на МЗТ Скопје откако потпиша едногодишен договор со тимот од Аеродром. Станува збор за кошаркар кој важи за одличен шутер кој минатата сезона ја поминал во тимот на ...
© 2017 ERIN E. MIZELLE. ALL RIGHTS RESERVED.
Македонија

Маркус Гинјард изминатава сезона беше еден од клучните играчи за враќање на шампионската титула во кошаркарското првенство во „Градски парк“, но покрај играчките квалитети, она што го прави Американецот поразличен од другите е сфаќањето кое го има за ...
ivanovive
Македонија

Искусниот, 32 годишен хрватски интернационалец, Иве Иванов е ново засилување на МЗТ Скопје. Иванов со тимот од „Јане Сандански“ потпиша едногодишен договор и треба да претставува засилување на позицијата крилен центар. Кошаркарот има искуство од настапи во АБА ...
Jo Furstinger
Македонија

Кошаркарскиот клуб Гостивар во новата сезона влегува со амбиции да се замеша во борбата за шампионска титула. Тие деновиве направиле договор со Американскиот крилен центар Џо Фурстингер, кој пристигнува директно од тимот на Универзитетот Ново Мексико. Фурстингер со ...
canty-kareem
Македонија

Македонскиот кошаркарски прволигаш Гостивар повлече уште еден  потег и во своите редови 25-годишниот Американец, Карим Канти. Станува збор за играч кој е висок 185 сантиметри и ги покрива бековските позиции, односно од него се очекува многу се очекува ...
sterjov-karakolev
Македонија

Тимот на Кожув во наредната сезона се реши да се врати во старото друштво и да настапува во балканската БИБЛ лига, па овие денови е доста активен на трансфер-пазарот. Откако пред неколку дена во своите редови ги доведоа ...
Isajloski
Македонија

Македонскиот кошаркарски прволигаш, МЗТ Скопје освен што прави конкурентен тим за следната сезона размислува и за иднината, па така денеска објави дека го ангажирале талентираниот јуниорскиот репрезентативец Виктор Исајлоски. Станува збор за играч кој има 17 години кој доаѓа од ...
kozuv-kk
Македонија

Најјужниот град во Македонија во наредната сезона повторно ќе има два тима во националниот шампионат – Блокотехна и Кожув, кои со сигурност ќе имаат и поголеми амбиции. Во текот на денешниот ден, преку социјалните мрежи, кошаркарскиот клуб Кожув ...
simonovski
Македонија

Македонскиот вицепрвак, МЗТ Скопје и дефинитивно ги обезбеди услугите на бекот Марко Симоновски. Симоновски исто како Дамјан Стојановски, Дарко Соколов, Андреј Маслинко и Србинот Андрија Бојиќ прифати и во наредниот период да биде дел од составот на клубот од ...