Поврзете се со нас

Македонија

Работнички повторно го надигра Феникс и обезбеди полуфинале во плејофот

Објавено

на

Кошаркарите на Работнички ја добија и третата битка со Феникс 2010 (106-91), резултат со кој официјално го потврдија пласманот во полуфиналето на плејофот во Првата лига.

Центарци на вечерашното гостување во СЦ „Јане Сандански“ имаа една супер доминантна четвртина (34-19), а истата беше доволна да се трасира патот до посакуваниот резултат.

Во третата победа на Работнички најрасположен беше Рикиќ со дабл-дабл од 24 поени и 10 скока, Ѓуроски уфрли 18, додека Ѓелетовиќ застана на 17 кошеви. Кај домаќините пак пет играчи беа двоцифрени, лидер беше Метјус со 18 кошеви.

МЗТ Скопје без мака до втора победа во плејоф пресметката со Гостивар

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни