Репрезентација

Репрезентација

churlinov-bg
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 18 години одигра со нерешени 2:2 на вториот пријателски натпревар против Бугарија одигран во Скопје. Јуниорите го добија првиот дуел со 3:0, но денеска имаа повеќе проблеми да избегнат и пораз. Бугарија ...
enis bardi vs finska
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација остана на 77 место на најновата ранг листа која денеска ја објави Светската фудбалска федерација (ФИФА). Во овој месец на светско ниво се одиграа само 7 интернационални натпревари, па поради тоа немаше промени на листата. ...
curlinov
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 18 години оствари висока победа од 3:0 над соодветниот национален тим на Бугарија. Пријателскиот напревар беше одигран денеска во тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје, а избраниците на Добринко Илиевски потполната доминација ...
blagoja bobi milevski posledna press ffm
Репрезентација

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година денеска најави дека ќе замине од оваа функција со истекот на неговиот договор на 1 јуни оваа година. Негов последен ангажман треба да бидат натпреварите против Азербејџан ...
mrme i rezervnite na himna vs azerbehjdzan
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација доживеа пад на најновата ранг листа која денеска ја објави Светската фудбалска федерација. Ние во месец март одигравме две пријателски средби на мини турнејата во Анталија против Финска (0-0) и Азербејџан (1-1) на кои не ...
ademi kontranapad vs finska
Репрезентација

Аријан Адеми работи во полна пареа по враќањето на фудбалските терени и веќе ја има оставено далеку зад себе непосакуваната суспензија која ја заработи поради допинг, а на последните два натпревари кои ги одигра за македонската фудбалска репрезентација ...
selektorot angelovski
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација ја заврши турнејата во Анталија со реми против Азербејџан (1-1) кое беше второ на овој мартовски собир. Нашиот состав создаде доволно шанси за победа, но фалеше последниот пас и реализација. Секако хендикеп беше и повредата ...
stole dimitriovski golamn za izjava
Репрезентација

Македонската А фудбалска репрезентација со две нерешени средби (Финска и Азербејџан) го одработи мартовскиот собир кој беше можеби и последна подготовка пред предизвикот Лигата на нации. На двата дуели нашиот гол го чуваше Столе Димитревски кој добро си ...
kire ristovski izjava
Репрезентација

Од Белек за „Дерби“, Александар Табаковски Кире Ристевски е стандарден репрезентативец во составот на селекторот Игор Ангеловски, а и тој имаше свои импресии по ремито против Азербејџан во Турција. – Игравме борбено, малку не поремети фактот што брзо ...
mrme-skrstenirarce
Репрезентација

Од Белек за „Дерби“, Александар Табаковски Македонија ремизираше вторпат на мини подготовките во Турција, а денеска одигравме 1:1 на пријателскиот натпревар против Азербејџан. Селекторот Игор Ангеловски изрази задоволство од условите и залагањето на репрезентативците, но жали што не ...