Репрезентација

Репрезентација

mrme-finska
Репрезентација

Игор Ангеловски го објави списокот за претстојните два пријателски натпревари со Финска и Азербејџан кои ќе се одиграат во Анталија, но на истите селекторот на македонската фудбалска репрезентација гледа максимално сериозно, па одлучи да не експериментира и да ...
milevski ffm
Репрезентација

Селекторот на младинската репрезентација до 21 година, Благоја Милевски имаше за план да организира селективен тест и натпревар на кој сите репрезентивци кои ја сочинуваат селекцијата ќе одиграат дуел еден против други, но поради стартот на Втората лигата ...
makedonija-u19
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години пред два дена и одржа фудбалска лекција на Финска во првиот од двата предвидени контролни натпревари, а ова попладне беше доста порезервирана и одигра реми без голови на теренот во тренинг комплексот ...
makedonija-u19-slavje
Репрезентација

Македонската фудаблска репрезентација до 19 години покажа сила на денешниот пријателски меч против Финска кој се одигра во тренинг центарот „Петар Милошевски“, но за жал, победата од 5:0 донесе и еден непосакуван проблем, односно тешка повреда на Миле ...
u 17
Репрезентација

Македонската репрезентација до 17 години ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Босна и Херцеговина. Двата меча ќе се одиграат на тренинг центарот „Петар Милошевски“ на 20. февруари (вторник, 13:00 часот) и 22. февруари (четврток, 11:00 ...
ceferin-ffm
Репрезентација

Александар Чеферин не го криеше задоволството од работата на македонската куќа на фудбалот и претедателот на УЕФА не штедеше комплименти за успешно сработените проекти на луѓето предводени од првиот човек Илчо Ѓорѓиоски, а во своето обраќање кое го ...
Makedonija-turcija1
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација со промени на најновата ФИФА ранкинг листа. Овој пат Македонија по подолго време и забележаниот скок на светската листа, кој континуирано трае од август минатата година, сега забележа пад и се најде на 74.место во ...
trajkovski asistencija bardi gol vs lihtenstein 2017
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација дефинитивно доживува навистина убав период по тешките години во постојан пад на ФИФА листата, а најдобар предуслов за тоа што треба да се очекува од нашите репрезентативци се изданијата кои ги понудија на крајот од ...
Vaduz2
Репрезентација

Откако репрезентацијата на Македонија, вчера по извршената ждрепка ги дозна противниците во новото УЕФА натпреварување Лига на Нации, (Ерменија, Лихтенштајн и Гибралтар) и го доби целосниот распоред на натпреварите, првите луѓе на ФФМ договорија пријателски средби во ФИФА ...
makedonija proslava torino 2017
Репрезентација

Македонската фудбалска сениорска репрезентација денеска ги дозна противниците за најновото УЕФА натпреварување – Лига на Нации и тоа се Ерменија, Лихтенштајн и Гибралтар. Сега е познат и целосниот распоред на натпреварите, ние отвараме и затвараме против селекцијата на ...