Репрезентација

Репрезентација

RA1_9857
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година доживеа убедлив пораз од Австрија со 4-0 во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2019 година. Избраниците на Благоја Милевски повторно потфрлија, дозволија гостинот да ги надигра, да ги искористи своите ...
milevski u 21
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година утре (13 часот) го игра четвртиот меч од квалификациите за Европскота првенство, а противник ни е селекцијата на Австрија која сакаме да падне на националната арена „Филип Втори“ во Скопје. Тоа јасно ...
pandev
Репрезентација

Македонската А фудбалска репрезентација со триумф над Норвешка од 2-0 ја заокружи оваа успешна календарска година. „Црвено-жолтите“ во четвртиот меѓусебен дуел дојдоа до првата победа против скандинавците и тоа со голови во самиот финиш на првото и второто ...
MKD-Liht2
Репрезентација

Македонската фудбалска сениорска репрезентација води против Норвешка со 1-0 на пријателскиот меч на националната арена „Филип Втори“ во Скопје. Голот за водство падна во 43 минута и истиот беше во режија на Езџан Алиоски и Горан Пандев, првиот ...
makedonija-belgija
Репрезентација

Македонските фудбалски надежи ова попладне го остварија најголемиот успех на репрезентацијата до 19 години, бидејќи со новата победа од 2:1 над Белгија успеаја да обезбедат пласман во Елитната фаза од квалификациите за Европското фудбалско првенство. Избраниците на Вујадин ...
makedonija-199
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години уште еднаш покажа неверојатен карактер и огромен тимски дух, па со уште еден идентичен пресврт како оној против Швајцарија пред три дена успеа да обезбеди пласман во елитните квалификации за Европското првенство. ...
slavje vodstvo od korner strumica 2017
Репрезентација

Македонскиот фудбал во 2017 година ги бележи најдобрите резултати во својата историја: генерацијата фудбалери до 21 година учествуваше на Европското првенство во Полска, А селекцијата и другите млади селекции забележуваат победи во својата конкуренција, а голем исчекор на ...
u19
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години со победа над Швајцарија од 2-1 го започна квалификацискиот турнир во Скопје за пласман во елитната фаза за Европското првенство. Избраниците на Вујадин Станојковиќ дојдоа до овај триумф со пресврт и подобра ...
U19Vs.Bugarija2
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години покажа фасцинантен тимски дух и карактер на првиот натпревар од квалификациите за пласман во елитната рунда за Европското првенство, откако со фантастичен пресврт во второто полувреме успеа да ја совлада фаворизираната Швајцарија. ...
Vujadin-Stanojkovic-U19
Репрезентација

Македонската репрезентација до 19 години ја започнува новата рунда натпревари за пласман во УЕФА Елитна рунда за Европско првенство. Од денеска до 14 ноември, избраниците на селекторот Вујадин Станојковиќ ќе ги одиграат натпреварите од квалификацискиот турнир. Македонската репрезентација ...