Репрезентација

Репрезентација

mrme i rezervnite na himna vs azerbehjdzan
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација доживеа пад на најновата ранг листа која денеска ја објави Светската фудбалска федерација. Ние во месец март одигравме две пријателски средби на мини турнејата во Анталија против Финска (0-0) и Азербејџан (1-1) на кои не ...
ademi kontranapad vs finska
Репрезентација

Аријан Адеми работи во полна пареа по враќањето на фудбалските терени и веќе ја има оставено далеку зад себе непосакуваната суспензија која ја заработи поради допинг, а на последните два натпревари кои ги одигра за македонската фудбалска репрезентација ...
selektorot angelovski
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација ја заврши турнејата во Анталија со реми против Азербејџан (1-1) кое беше второ на овој мартовски собир. Нашиот состав создаде доволно шанси за победа, но фалеше последниот пас и реализација. Секако хендикеп беше и повредата ...
stole dimitriovski golamn za izjava
Репрезентација

Македонската А фудбалска репрезентација со две нерешени средби (Финска и Азербејџан) го одработи мартовскиот собир кој беше можеби и последна подготовка пред предизвикот Лигата на нации. На двата дуели нашиот гол го чуваше Столе Димитревски кој добро си ...
kire ristovski izjava
Репрезентација

Од Белек за „Дерби“, Александар Табаковски Кире Ристевски е стандарден репрезентативец во составот на селекторот Игор Ангеловски, а и тој имаше свои импресии по ремито против Азербејџан во Турција. – Игравме борбено, малку не поремети фактот што брзо ...
mrme-skrstenirarce
Репрезентација

Од Белек за „Дерби“, Александар Табаковски Македонија ремизираше вторпат на мини подготовките во Турција, а денеска одигравме 1:1 на пријателскиот натпревар против Азербејџан. Селекторот Игор Ангеловски изрази задоволство од условите и залагањето на репрезентативците, но жали што не ...
petkovski
Репрезентација

Македонската У-21 фудбалска репрезентација доживеа уште еден пораз во квалификациите за ЕП, а денеска подобра беше селекцијата на Австрија која на домашен терен славеше со 2:0. Тандемот Јакуповиќ-Хонсак беше кобен за нашите надежи кои останаа и без суспендираниот ...
trajkovski penal za nereseno vs azerbejdzan
Репрезентација

Македонската А фудбалска репрезентација одигра нерешено со Азербејџан (1-1) на пријателската средба која вечерва се одигра на арената „Мардан“ во Белег (Турција). Ова беше второ реми на нашите репрезентативци на подготовките во Анталија (Финска 0-0), а до истото се ...
reflektori na start
Репрезентација

Пријателскиот натпревар меѓу селекциите на Македонија и Азербејџан стартуваше со мало задоцнување поради откажувањето на дел од рефлекторите веднаш по интонирањето на химните. Организаторот го реши проблемот, а откако Азербејџан поведе од пенал во 6. минута, Македонија возврати ...
makedonija-u17
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години го претрпе и третиот пораз во елитната фаза од квалификациите за Европското првенство, со тоа што овој од ова попладне беше убедливо највисок и тежок за нашите надежи. Претходните два меча од ...