Репрезентација

Репрезентација

mrme-lozzana
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација како фаворит во својата група ги доби противниците во таканаречената Лига Д во новоформираната Лига на Нации, а со оглед на ривалите кои ги добивме, клучна треба да биде пресметката со Ерменците кои сигурно ќе ...
MKD-BLR
Репрезентација

Најдобрата репрезентација на Македонија е во групата на носители за првото издание на Лигата на нации. Новото натпреварување на УЕФА ќе се игра во термините предвидени за пријателски натпревари, а ќе учествуваат 55 репрезентации од Европа, поделени согласно коефициентот ...
pandev
Репрезентација

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија е во групата на носители за првото издание на Лигата на нации. Новото натпреварување на УЕФА ќе се игра во термините предвидени за пријателски натпревари, а ќе учествуваат 55 репрезентации од Европа, поделени согласно ...
nestorovski-slavi
Репрезентација

Благодарение на добрите резултати и 2018 година ја започнуваме со скок. Македонската фудбалска репрезентација доби награда за одличните резултати и сега се наоѓа на 73.место. Последен пат на ова место се наоѓаше пред нешто повеќе од 7 години, ...
Mario Gjurovski
Репрезентација

Македонскиот интернационалец, Марио Ѓуровски познат по своите голови и специфични прослави ги посочи вистинските причини зошто тој прерано се откажа од нашиот национален тим. Тој од 2010 до 2012 година имаше настапи за „црвено-жолтите“, но откако се пресели ...
makedonska himna mrme torino 2017
Репрезентација

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, ќе биде во преден план во текот на 2018 година водејќи ја националната селекција низ новото натпреварување на УЕФА, Лигата на нациите, од каде што е можен пласман на ЕП 2020 ...
Angelovski-BLR
Репрезентација

Селекторот на сениорската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски направи осврт и даде оценка за случувањата во нашиот фудбал во изминатава 2017 година. Популарниот Мрме смета оти оваа е најуспешната година во историјата на македонскиот фудбал, со сериозни успеси како на ...
Vujadin-Stanojkovic-U19
Репрезентација

Оваа 2017 година беше и тоа како позитивна кога е во прашање македонскиот фудбал, а една од тие радости беше пласманот на нашата младата репрезентација до 19 години во елитните квалификации на УЕФА. Креатор, предводник на тој резултат ...
pandev
Репрезентација

Светската куќа на фудбалот (ФИФА) денеска го објави последното рангирање за оваа календарска година со што Македонија официјално го доби приматот на репрезентација со најголем напредок во изминатиов период. „Црвено-жолтите“ со 446 поени останаа на 76 место, но ...
MKD-BLR
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација ќе биде дел од новото натпреварување на УЕФА наречено Лига на нации, а денеска Европската фудбалска федерација го објави конечниот изглед на шеширите по кои ќе биде извлечена и ждрепка. Репрезентациите се поделени во четири ...