Поврзете се со нас

Репрезентација

Надежите го имаа последниот тренинг пред соочувањето со Шведска (ФОТО)

Објавено

на

Младата македонска репрезентација до 21 година го имаше последниот тренинг пред соочувањето со Шведска закажано за утре од 14.часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Ова е средба број шест за „црвено-жолтите“ во рамките на квалификациите за Европското првенство, средба против тим кој веќе го совладавме во овој циклус на негов терен со 1-0 со погодокот на Иван Николов.

Инаку утрешниот меч за нас доаѓа по славјето над Гибралтар со 1-0, додека пак Швеѓаните одиграа тест меч со Кипар кој го добија со убедливи 6-1.

foto: ffm.mk

foto: ffm.mk

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни