Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Мичел го запали Кливленд, Банкеро со моќно забивање до позицијата број еден (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/NBAspain

Кливленд Кавалирс ја доби мајсторската со Орландо Меџик и обезбеди пласман во полуфиналето на Истокот каде ќе ги одмери силите со Бостон Селтикс.

Кавси славеа со 106:94 со пресврт во второто полувреме, односно на овој начин ја минаа првата плејоф рунда. Од средбата во Охајо ги имаме најдобрите пет потези на денот, а истите се дело на двајцата играчи кои беа најквалитетни на теренот Донован Мичел и Паоло Банкеро.

Ова се мајсториите кои ја одбележаа најновата топ листа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни