Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Тарнер и Топин со брутални забивања го разбија Њујорк (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/NBAFRANCE

Составот на Индијана Пејсерс го надигра Њујорк Никс со 116:103 во шестиот меч од полуфиналната серија на Истокот (3:3), резултат кој значи дека ќе гледаме „мајсторка“ во „Медисон Сквер Гарден“.

Домашните играчи знаеја што сакаат да овој меч, го одбранија својот терен и се изборија за ново, клучно соочување кое ќе го одлучи патникот во финалето на источната конференција, противникот на Бостон Селтикс кој мирно ги следи овие случувања.

Од пресметката во Индијанаполис ги имаме најдобрите потези на денот, листа на која имаме доминација на Индијана и тоа со брутални забивања во режија на Оби Топин и Мајлс Тарнер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни