Поврзете се со нас

АТП

Марковски остана без финале во двојки во Куршумлијска Бања

Објавено

на

FOTO: FB/Македонски тенис Makedonski tennis

Македонскиот тенисер, Обрад Марковски нема да има можност да се бори за титулата во двојки на ИТФ фјучерсот во Куршумлијска Бања (Србија) што се игра на земјена подлога за награден фонд од 15.000 долари.

Имено Марковски и неговиот партнер Симон Килан не успеаа да да се справат Келсуке Салтох и Далсуке Сумизава кои денеска на теренот број три славеа со 2-0 во сетови.

Јапонската комбинација беше на повисоко ниво, одигра моќно и победи со 6-2 и 6-1 по 56 минути игра.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни