Поврзете се со нас

Евролига

Мајстории кои предизвикаа реакции кај публиката: Најмоќните потези на месецот во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Евролигата е најквалитетното кошаркарско натпреварување на стариот континент и истото секогаш носи моменти за воодушевување, ерупција кај фановите.

И месец април не разочара и имавме мајстории од актерите на теренот, па не беше воопшто лесно да се изберат најдобрите десет потези.

Истата ја отвара Милер Мекинтајер од Басконија, а ја затвара Рајт од Олимпијакос.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни