Поврзете се со нас

СЕХА лига

Тројца играчи на Вардар и Пелистер се најдоа во идеалниот тим на четвртфиналето во СЕХА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:facebook.com/hceurofarmpelister

Тројца играчи на Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер се најдоа во најдобриот тим на четвртфиналето во СЕХА лигата.

Крилата Јан Чувара и Ненад Костески како и бекот Себастијан Хенеберг добија место во идеалните седум кога е во прашање четвртфиналаната рунда во ова натпреварување.

Во одбраното друштво на медија тимот се уште голманот Трнавац, потоа бековите Ивановиќ и Поповиќ како и кружниот напаѓач од редовите на Татран Прешов, Касаткин.

Вардарецот Гогов ја има најатрактивната одбрана во СЕХА лигата (ВИДЕО)

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни