ВТА

ВТА

lina rolan garos
ВТА

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа не успеа да се избори за финале во игра на двојки на фјучерсот во Баја (Унгарија) што се игра на земјени терени за награден фонд од 25.000 американски долари. Најдобриот македонски рекет и нејзината партнерка Вивиен Јухазова (Словачка) ...
lina
ВТА

Првиот македонски рекет, Лина Ѓорческа ќе игра во полуфиналето во конкуренција на двојки на фјучерсот во Баја, Унгарија што се игра за награден фонд од 25.000 американски долари. Ѓорческа во комбинација со Вивиен Јухазова (Словачка) денеска славеа над Бугарките, Гергана Допалова и ...
lina tunis
ВТА

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа ја прокнижи втората победа на ИТФ фјучерсот во Баја, Унгарија. Во текот на вчерашниот ден 24-годишната тетовка имаше успешен старт турнирот во игра на двојки, додека пак денеска запиша сигурен триумф во поединечна конкуренција. Ѓорческа за ...
halep
ВТА

Романката Симона Халеп дојде до титулата на третиот грен слем во оваа календарска година Вимблдон. Таа на турнирот во Лондон одигра фантастично со тоа што своето патување до пехарот беше заокружено со лекција за Серена Вилијамс во големото ...
lina-komardina
ВТА

Најдобриот македонски рекет, Лина Ѓорческа по успехот на турнирот во Гецо (Шпанија) каде ја освои титулата во игра на двојки одлично го отвори и фјучерсот во Баја (Унгарија) што се игра за земјена подлога за награден фонд од 25.000 ...
lina-komardina
ВТА

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа и Русинката, Анастасија Комардина уште еднаш потврдија дека се одлична комбинација во игра на двојки и го освоија ИТФ фјучерсот во Гецо (Шпанија) кој се игра на земјени терени. Ѓорческа и Комардина во ...
halep
ВТА

Симона Халеп е победник на овогодинешното издание во женска конкуренција на Вимблдон и тоа откако во завршната финална пресметка комплетно ја надигра Серена Вилијамс со 2-0 во сетови. Ова беше меч кој Романката го контролираше од почетокот до ...
lina udar
ВТА

Македонскиот рекет, Лина Ѓорческа и нејзината партнерка Анастасија Комардина од Русија се изборија за финале, борба за титулата на ИТФ фјучерсот во Гецо (Шпанија) што се игра на земјена подлога за награден фонд од 25.000 американски долари. Лина и ...
gjorceska i najdenova kiaso
ВТА

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа и нејзината добра пријателка Анастасија Комардина од Русија ќе играат во полуфиналето во двојки на ИТФ фјучерсот во Гецо (Шпанија) што се игра за награден фонд од 25.000 американски долари. Ѓорческа и Комардина во четвртфиналната ...
serena
ВТА

Симона Халеп и Серена Вилијамс ќе водат битка за титулата на третиот грен слем во оваа календарска година-Вимблдон. Ова е епилогот од денешните полуфинални пресметки во кои Романката и Американката го оправдаа статусот на фаворити и со идентични ...