ВТА

ВТА

lina gjorceska
ВТА

Лина Ѓорческа после подолго време имаше успешен настап на еден турнир, а иако дојде до самиот крај, за жал не успеа да го направи последниот чекор и да победи во финалето. Најдобрата македонска тенисерка го започна турнирот во ...
lina Biel Bienne
ВТА

Македонскиот рекет, Лина Ѓорческа не успеа да го направи последниот чекор и да ја освои титулата на ИТФ фјучерсот во Трнава кој се играше на тврда подлога во сала за награден фонд од 25.000 американски долари. Ѓорческа играше ...
lina
ВТА

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа обезбеди место во големото финале на ИТФ фјучерсот во Трнава што се игра на тврда подлога и награден фонд од 25.000 американски долари. Во денешното полуфинале Македонката и одржа лекција на 18-годишната Русинка, ...
lina
ВТА

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа и нејзината партнерка Ирина Хромачева одлучија да го предадат полуфиналниот меч во игра на двојки на фјучерсот во Трнава. Ѓорческа и Хромачева како први носителки беа фаворити против Викторија Кан (Русија) и Гана Познихиренко ...
lina-radost
ВТА

Првиот македонски рекет, Лина Ѓорческа се избори за уште едно полуфинале во двојки на ИТФ фјучерсот во Трнава кој се игра за вредност од 25.000 американски долари. Од претходно таа си ја заврши работата во двојки за да ...
Lina i Bara-Ungarija
ВТА

Македонско-руската комбинација, Лина Ѓорческа и Ирина Хромачева обезбеди пласман во полуфиналето во игра на двојки на фјучерсот во Трнава што се игра на тврда подлога за награден фонд од 25.000 американски долари. Првите носителки славеа над Јоана Лоредана ...
lina
ВТА

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа прокнижи уште една победа со која дојде до четвртфиналето на турнирот во Трнава (Словачка). Првиот македонски рекет ја доби осминафиналната битка против Викторија Морвајова (Словачка) која траеше 2 часа и 16 минути. Конечниот резултат ...
lina
ВТА

Најдобриот македонски рекет, Лина Ѓорческа го положи првиот испит во главната фаза во поединечна конкуренција на ИТФ фјучерсот во Трнава кој се игра на тврда подлога за награден фонд од 25.000 американски долари. Лина успеа да ја среди ...
lina-komardina
ВТА

Лина Ѓорческа се избори за пласман во главната фаза во поединечна конкуренција на турнирот во Трнава (Словачка), но во исто време победнички го отвори и настапот во игра на двојки каде заедно со Ирина Хромачева од Русија се ...
lina servira
ВТА

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа успешно ги мина квалификациите на ИТФ фјучерсот во Трнава (Словачка) што се игра за награден фонд од 25.000 американски долари. Тетовката за да дојде до главната фаза мораше да биде подобра од две противнички, ...