БИБЛ лига

БИБЛ лига

blokotehna tajm-aut
БИБЛ лига

Кошаркарите на Блокотехна со драматичен пораз од Рилски Спортист од 85-84 го завршија основниот дел во БИБЛ лигата. Ова за клубот од Гевгелија прв пораз на домашен терен и тоа во најлош момент, бидејќи со ова го загубија ...
blokotehna
БИБЛ лига

Блокотехна пред два дена прикажа фантастична игра и оствари огромна победа над МЗТ Скопје во домашното првенство, а иако немаше доволно време да закрепне од вложениот напор на овој меч, тимот од Гевгелија оваа вечер покажа истрајност и ...
blokotehna radost
БИБЛ лига

Македонскиот претставник Блокотехна е првиот состав кој обезбеди пласман на завршниот фајнал-фор турнир во БИБЛ лигата. Ова доаѓа по седмата победа во низа на клубот од Гевгелија и тоа над Ибар од 90-79. До оваа победа домашните дојдоа ...
blokotehna
БИБЛ лига

Кошаркарите на Блокотехна ја продолжија добрата серија и остварија нова победа во БИБЛ лигата и тоа над должникот Левски со 74-63. Македонскиот претставник единствениот пораз во ова натпреварување го забележа во Бугарија (99-93 по прод.), па затоа денешниот ...
blokotehna-32832900
БИБЛ лига

Блокотехна минатата недела му одржа лекција на Рилски Спортист и успеа да го преземе врвот на табелата во БИБЛ лигата, а сега го потврди ваквиот статус до крајот на 2017 година откако со иста мера го „поздрави“ и ...
blokotehna-32832900
БИБЛ лига

Македонскиот клуб Блокотехна забележа убедлива победа над Рилски Спортист (64:87) во БИБЛ натпреварувањето и се израмни според освоените бодови со бугарскиот претставник. Блокотехна доминираше во првиот период и најави дека атакува на победата, а својата предност ја зголемуваше ...
kumanovo-karadjovski
БИБЛ лига

Македонскиот кошаркарски прволигаш Куманово повеќе нема да се натпреварува БИБЛ лигата. Оваа информација клубот ја соопшти на социјалните мрежи, а беше и потврдена и на официјалниот сајт на ова натпреварување. Причината за ваквата одлука на кумановци е намалување ...
kumanovo-3
БИБЛ лига

Куманово доживеа нов пораз во БИБЛ кошаркарската лига и тоа на домашен терен од Рилски Спортист, бугарскиот претставник кој на вечерашното гостување славеше со 96:80. Рилски беше убедлив во првиот период кој го доби со 28:14, возвратија кумановци ...
blokotehna-32832900
БИБЛ лига

Македонскиот тим Блокотехна ја оствари и четвртата победа во кошаркарската БИБЛ лига, а денеска славеше на гостувањето кај Академик Бултекс во Пловдив со резултат 86:82. Домаќините имаа предност на полувреме од осум поени, но Блокотехна одигра многу подобро ...
blokotehna
БИБЛ лига

Тимот на Блокотехна запиша уште една победа, овој пат во БИБЛ лигата на гостувањето кај Ибар со 98-74. Македонскиот претставник немаше никакви проблеми во Црна Гора, од четвртина во четвртина го градеше водството за конечни на крајот плус ...