БИБЛ лига

БИБЛ лига

kumanovo-karadjovski
БИБЛ лига

Македонскиот кошаркарски прволигаш Куманово повеќе нема да се натпреварува БИБЛ лигата. Оваа информација клубот ја соопшти на социјалните мрежи, а беше и потврдена и на официјалниот сајт на ова натпреварување. Причината за ваквата одлука на кумановци е намалување ...
kumanovo-3
БИБЛ лига

Куманово доживеа нов пораз во БИБЛ кошаркарската лига и тоа на домашен терен од Рилски Спортист, бугарскиот претставник кој на вечерашното гостување славеше со 96:80. Рилски беше убедлив во првиот период кој го доби со 28:14, возвратија кумановци ...
blokotehna-32832900
БИБЛ лига

Македонскиот тим Блокотехна ја оствари и четвртата победа во кошаркарската БИБЛ лига, а денеска славеше на гостувањето кај Академик Бултекс во Пловдив со резултат 86:82. Домаќините имаа предност на полувреме од осум поени, но Блокотехна одигра многу подобро ...
blokotehna
БИБЛ лига

Тимот на Блокотехна запиша уште една победа, овој пат во БИБЛ лигата на гостувањето кај Ибар со 98-74. Македонскиот претставник немаше никакви проблеми во Црна Гора, од четвртина во четвртина го градеше водството за конечни на крајот плус ...
kumanovo
БИБЛ лига

Кошаркарите на Куманово го претрпеа третиот пораз на четвртиот сезонски натпревар во БИБЛ лигата и тоа на гостувањето кај Тирана со 75-73. Избраниците на Александар Петровиќ успеаа во последниот период да се вратат во игра по негативата од ...
blokotehna-32832900
БИБЛ лига

Македонскиот претставник во БИБЛ, екипата на Блокотехна, денеска го доживеа првиот пораз во дебитантската сезона во балканското кошаркарско натпреварување и тоа на гостувањето кај Левски во Софија. Домаќините го добија дуелот со резултат 99:93, но по продолжение по ...
Bloko - Tirana
БИБЛ лига

Со предноста 49:35 уште на полувреме, македонскиот клуб Блокотехна ја најави доминацијата против Башкими во БИБЛ, а на крајот стигна до убедлива победа 93:71 во балканското кошаркарско натпреварување. Блокотехна резултатски ги доби сите четири периоди и во ниту ...
kumanovo-bibl-89238923
БИБЛ лига

Македонскиот претставник во БИБЛ, екипата на Куманово, вечерва пред своите навивачи го совлада тимот на Ибар со резултат 96:92. Кумановци првото полувреме го добија со предност 49:45, а тие четири поени предност успеаја да ги задржат во следните ...
kumanovo
БИБЛ лига

Македонскиот прволигаш Куманово доживеа пораз од Левски со 85-78 на стартот на новата сезона во БИБЛ Лигата. Нијанси го одлучија натпреварот, но фактот што Левски доби три од четирите четвртини (27-25, 18-19, 21-16, 19-18) говори дека бугарскиот претставник ...
Bloko - Tirana
БИБЛ лига

Екипата на Блокотехна со убедлива победа над Тирана го започна своето патување во БИБЛ лигата. Македонскиот претставник пред своите гледачи „испука“ стотка и славеше со 100-68. Избраниците на Марјан Илиевски го најавија триумфот уште во првите 20 минути ...