БИБЛ лига

БИБЛ лига

kumanovo-bibl-89238923
БИБЛ лига

Македонскиот претставник во БИБЛ, екипата на Куманово, вечерва пред своите навивачи го совлада тимот на Ибар со резултат 96:92. Кумановци првото полувреме го добија со предност 49:45, а тие четири поени предност успеаја да ги задржат во следните ...
kumanovo
БИБЛ лига

Македонскиот прволигаш Куманово доживеа пораз од Левски со 85-78 на стартот на новата сезона во БИБЛ Лигата. Нијанси го одлучија натпреварот, но фактот што Левски доби три од четирите четвртини (27-25, 18-19, 21-16, 19-18) говори дека бугарскиот претставник ...
Bloko - Tirana
БИБЛ лига

Екипата на Блокотехна со убедлива победа над Тирана го започна своето патување во БИБЛ лигата. Македонскиот претставник пред своите гледачи „испука“ стотка и славеше со 100-68. Избраниците на Марјан Илиевски го најавија триумфот уште во првите 20 минути ...
Blokotehna
БИБЛ лига

Новиот кошаркарски прволигаш Блокотехна ќе биде македонскиот претставник во јубилејното десетто издание од регионалната БИБЛ лига. Информацијата пристигна од раководството на ова натпреварување каде на својата официјална интернет страница ја објавија оваа вест. Во следните денови се очекува ...
beroe-1
БИБЛ лига

Бугарскиот тим Берое ја потврди доминацијата во БИБЛ лига и во вториот финален дуел со Куманово, па ако некој имаше дилеми кој ќе биде нов шампион во регионалното натпреварување, вечерва истите беа разрешени со втора победа. Берое титулата ...
beroe
БИБЛ лига

Кошаркарите на Куманово беа декласирани во првиот меч од големото финале на БИБЛ лигата во Стара Загора, каде бугарскиот тим Берое оствари победа од 84:55. Куманово имаше водство само во три наврати на почетокот од средбата со 0:2, ...
Kumanovo-Pek
БИБЛ лига

Кошаркарите на Куманово го победија Пеќ со 86:80 и успеаја да изборат финале во кошаркарската БИБЛ лига и ќе се борат за својата прва титула во ова балканско натпреварување. Големиот успех за македонскиот претставник дојде по драматичен натпревар ...
kumanovo
БИБЛ лига

Куманово се покажа како тврд орев на денешното гостување кај Пеќ во првото полуфинале во БИБЛ лигата, па на крајот со прифатлив пораз се врати од Косово во пресрет на реванш дуелот на кој ќе брка негатива од ...
kozuv-sutjeska-8732783
БИБЛ лига

Кожув го заврши настапот во БИБЛ иако победи вечерва во реваншот од четвртфиналето против Пеќ со 77:67 на домашен терен. Косовскиот тим славеше со 83:66 на првиот меч и се пласираше во полуфиналето на регионалното кошаркарско натпреварување, каде ...
Teodo-Feni
БИБЛ лига

Кошаркарите на Фени Индустри со пораз се враќаат од гостувањето од Црна Гора кај Теодо кој славеше со 81-68 и на тој начин го остави нашиот претставник без полуфинале во БИБЛ лигата. Составот од Кавадарци отпатува на овој ...