БИБЛ лига

БИБЛ лига

feni-beroe-7437438
БИБЛ лига

Фени Индустри го победи Берое со 68:66 во третото коло од втората фаза на БИБЛ и сега на кавадарчаните им е потребна победа над Кожув следната недела за да се пласира во полуфиналето регионалното кошаркарско натпреварување. Берое, и ...
Karpos Team
БИБЛ лига

Еден од македонските претставници во БИБЛ лигата, Карпош Соколи, денеска ја доби казната поради напуштањето на теренот на вчерашниот натпревар со Теодо, а целата ситуација беше причина за официјално соопштение на „соколите“ кое го пренесуваме во целост.  – ...
kumanovo1
БИБЛ лига

Кошаркарите на Куманово излегоа на крај со незгодниот Пеќ и со победата со резултат 80:76, го потврдија пласманот во полуфиналето на регионалната БИБЛ лига. Кумановци ја добија првата четвртина со 22:12, до крајот на полувремето сепак беше одржана ...
kozuv-sutjeska-8732783
БИБЛ лига

Кожув забела убедлива победа во третото коло од групата Ц во БИБЛ, совладувајќи ја Сутјеска со 94:65. Гевгелискиот тим на домашен терен воопшто не остави простор за какви било дилеми, откако на почетокот од втората четвртина направи двоцифрена ...
kumanovo
БИБЛ лига

Составот на Куманово загуби на гостувањето кај Пеќ на Косово со 85-68 во натпревар од второто коло од втората фаза во БИБЛ лигата. Нашиот претставник тргна добро и првите 10 минути ги доби во своја корист со 19-17 ...
sepa
БИБЛ лига

Тимот на Карпош Соколи загуби и на вториот меч од втората фаза во БИБЛ лигата. Овој пат нашиот претставник заглави на гостувањето во Црна Гора кај Теодо кој славеше со 98-81. „Соколите“ одиграа рамноправно прво полувреме (44-41), но ...
feni
БИБЛ лига

Фени Индустри одигра натпревар против Берое во БИБЛ лигата кој го загуби во драматичен финиш со резултат 84:85 и остана со само една победа во главната фаза. Домаќините подобро го стартуваа натпреварот во Кавадарци и покрај почетното водство ...
kozuv
БИБЛ лига

Кошаркарите на Кожув загубија на гостувањето кај Сутјеска со 84-76 во вториот меч од втората фаза во БИБЛ лигата. Како што покажува и самиот резултат натпреварот беше тесен, но домаќините беа подобри во три од четирите периоди и ...
kumanovo
БИБЛ лига

Кошаркарите на Куманово со победа ја започнаа главната фаза од БИБЛ Лигата, откако славеа на гостувањето кај вториот македонски претставник во регионалното натпреваруње, Карпош Соколи, со НБА резултат 101:106. Расположените шутери на Куманово, Живановиќ, Јанески и Мијатовиќ, брзо ...
Kozuv-Feni
БИБЛ лига

К:ожув го доби македонското дерби против Фени Индустри во БИБЛ лигата и тоа со неочекувано убедлив резултат (89:73), со што на најдобар начин го продолжи настапот во балканската кошаркарска лига. Домаќините во Гевгелија го добија првиот период со ...