БИБЛ лига

БИБЛ лига

kozuv
БИБЛ лига

Кошаркарите на Кожув загубија на гостувањето кај Сутјеска со 84-76 во вториот меч од втората фаза во БИБЛ лигата. Како што покажува и самиот резултат натпреварот беше тесен, но домаќините беа подобри во три од четирите периоди и ...
kumanovo
БИБЛ лига

Кошаркарите на Куманово со победа ја започнаа главната фаза од БИБЛ Лигата, откако славеа на гостувањето кај вториот македонски претставник во регионалното натпреваруње, Карпош Соколи, со НБА резултат 101:106. Расположените шутери на Куманово, Живановиќ, Јанески и Мијатовиќ, брзо ...
Kozuv-Feni
БИБЛ лига

К:ожув го доби македонското дерби против Фени Индустри во БИБЛ лигата и тоа со неочекувано убедлив резултат (89:73), со што на најдобар начин го продолжи настапот во балканската кошаркарска лига. Домаќините во Гевгелија го добија првиот период со ...
nikolic
БИБЛ лига

Кошаркарите на Карпош Соколи за првпат во историјата се изборија за пласман во втората фаза или Топ 8 во регионалната БИБЛ Лига, откако на домашен терен го победија тимот на Фени Индустри со 79:63. Гостите од Кавадарци од ...
kumanovo
БИБЛ лига

Куманово заврши на второто место во групата А во БИБЛ, откако загуби на гостувањето против Берое со 91:70 во директниот дуел за првата позиција. Тимот од Стара Загора ја заврши првата фаза на групи со учинок од 7-3, ...
kozuv
БИБЛ лига

Кошаркарите на Кожув излегоа како победници од втората битка со Куманово во рамките на групата А во БИБЛ лигата. Пред повеќе од два месеци кумановци славеа пред своите гледачи со 84-76, но вечерва клубот од Гевгелија се реваншираше ...
feni-i
БИБЛ лига

Составот на Фени Индустри ја продолжи својата одлична серија на домашен терен во БИБЛ лигата и вечерва во салата „Јасмин“ ја разби Сутјеска со 80:55. Ова за составот од Кавадарци беше петта победа во исто толку натпревари пред ...
Karpos Team
БИБЛ лига

Екипата на Карпош Соколи во оваа сезона настапува во АБА и БИБЛ лигата со тоа што дури вечерва ја запиша првата сезонска гостинска победа и тоа во 14 обид на пресметката со Тирана. Скопскиот состав славеше со 100-83 ...
kozuv
БИБЛ лига

Македонскиот кошаркарски прволигаш Кожув ја забележа третата победа во БИБЛ лигата и тоа откако вечерва му одржа лекција на актуелниот шампион Сигал Приштина на негов терен со 92-65. Гевгеличани триумфот го најавија во првата четвртина која ја добија ...
feni-i
БИБЛ лига

Кошаркарите на Фени Индустри со победа над Пеќ од 90:88 ја завршија оваа календарска година во БИБЛ лигата. Нашиот претставник играше добро три периоди и го контролираше водството, ама последните 10 минути не беше на потребното ново, му ...