Поврзете се со нас

БИБЛ лига

ТФТ ќе ја претставува Македонија во БИБЛ лигата

Објавено

на

blank

Македонија ќе има претставник во БИБЛ лигата во наредната сезона и тоа во екипата на ТФТ од Карпош.

Новиот македонски прволигаш кој постои од 2010 година преку својот претседател Борко Смилковски го потврдил настапал со формална регистрација, информација која преку официјалниот сајт ја соопштија официјалните лица од БИБЛ лигата.

Ова значи дека македонската кошарка по кратка пауза ќе има свој претставник во ова натпреварување во кое своевреме триуфмираа Фени Индустри (Еуро Никел) и Блокотехна. Регионалната лига ќе започне во октомври, а ќе брои осум клубови.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни