Поврзете се со нас

БИБЛ лига

Куманово повторно ќе игра во БИБЛ лигата

Објавено

на

blank

Составот на Куманово ќе биде вториот македонски претставник во БИБЛ лигата.

Кумановци со помош на КФМ испратиле пријава за учество во ова натпреварување, а потребните документи кои ќе треба да се пополнат биле испратени назад од лигата. Откако ќе се решат овие формалности Куманово одново ќе се врати во БИБЛ лигата во која учествуваше во сезоните 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015 и 2016-17 година кога загубија во финалето од Берое.

Освен Куманово македонски преставник во оваа лига ќе биде и тимот на ТФТ.

ТФТ ќе ја претставува Македонија во БИБЛ лигата

 

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни