Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Хит со одлични акции си поигруваше со Бостон, цепелинот на Браун и Тејтум е број еден (ВИДЕО)

Објавено

на

Два плејоф натпревари се одиграа во НБА, а победи на истите остварија екипите на Мајами Хит и Оклахома Сити Тандер.

Од битките во Бостон и Оклахома се избрани најдобрите моменти, поточно се работи за пет мајстории во кои ги имаме играчите на Хит кои во неколку ситуации си поигруваа со „келтите“, но број еден е акцијата, одличната соработка во тежија на Браун и Тејтум крунисана со забивање.

Уживајте!!!

Cup tree provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни