КОШАРКА

КОШАРКА

Pero-Ferrari22
Македонија

Најголемата македонска кошаркарска ѕвезда Перо Антиќ, ќе има можност да почувствува адреналинот што го нуди возењето спортски автомобил и да ужива во тоа зад воланот на луксузниот спортски кабриолет, Ferrari California. Објективот на „Дерби“ го улови новото милениче ...
Antic-Cedevita1
Евролига

Актуелниот европски првак Фенербахче оствари рутинска победа на гостувањето против Црвена Звезда и тоа со резултат 80:63, на натпревар кој резултатски беше решен уште по првото полувреме. Домаќините немаа сили да му парираат на фаворитот, а Перо Антиќ ...
lebron-lav
НБА

Ѕвездата на Кливленд Кавалирс, Леброн Џејмс го има најдобриот потег на денот во НБА лигата. „Кралот“ Џејмс беше брилијантен на средбата со Торонто која ја заврши со 35 поени, 7 скокови, 17 асистенции и ниту една загубена топка, ...
Antik Datome
Евролига

Црвена Звезда вечерва ќе биде домаќин на тимот од Истанбул, Фенербахче во натпревар од Евролигата. Перо Антиќ, кој во минатата сезона го носеше дресот на Фенербахче и му помогна на овој клуб да ја освои долгопосакуваната европска титула, ...
Lebron Lov
НБА

Кливленд Кавалирс со одлична игра успеа да го победи тимот на Торонто Репторс, а предводник на Кавалирси беше Леброн Џејмс кој уште еднаш прикажа маестрална игра за победата против Торонто Репторс од  132:129. Џејмс натпреварот го заврши со ...
MZT-Rabotnicki
Македонија

Актуелниот шампион МЗТ Скопје без проблеми убедливо го совлада Кожув (88:57), а до победи во 20. коло од македонското кошаркарско првенство стигнаа и Блокотехна, Фени, Гостивар и Куманово. МЗТ доминираше во сите периоди против Кожув за рутински триумф ...
НБА

По седумте мечеви во НБА лигата обајавена беше стандардна Топ листа со најатркативните, најквалитетните и најдобрите потез на денот. Во Топ 10 одбројувањето го имаме „танцот“ на Харден и асистенцијата до Капела, мастралниот Гордон од Орландо, Морис кој ...
sinovec_vo_odbrana_vs_rabotnicki
Македонија

Српскиот интернационалец Стефан Синовец повторно се врати во ,,старото јато” на штрковите од Аеродром.Тој потпиша договор со МЗТ Скопје Аеродром и го официјализира неговото четврто враќање во редовите на ,,аеродромците”. Договорот е со важност до крајот на оваа ...
harden-sesmee
НБА

Најдобриот клуб во НБА лигата, тимот на Хјустон Рокетс, уште еднаш покажа дека не случајно се наоѓа на првото место во НБА лигата. Рокетс доцна синоќа успеа да му се спротистави на тимот кој е во залет, екипата ...
Avtobus Provalija
АБА лига

Невремето кое го зафати регионот дефинитивно можеше да предизвика и несреќа од сериозни размери во нашето соседство. Според радио Тиват, црногорскиот кошаркарски клуб Теодо од Тиват требаше да одигра натпревар против Вршац од 21. коло на АБА-Втората лига ...