Лига на шампиони

Лига на шампиони

barca-andonova
Лига на шампиони

Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова на крајот на месец февруари ја одушеви фудбалската јавност во Шпанија со своето ремек-дело од корнер, а дека техниката од аголот е едно од нејзините главни оружја во играта ни потврди и денеска ...
PSG
Лига на шампиони

Дисциплинскиот панел на УЕФА денеска му изрече казна на Пари Сен Жермен за однесувањето на навивачите за време на реваншот од осминафиналето на Лигата на шампиони против Реал Мадрид на „Паркот на принцовите“ на почетокот на месецов. Домашните ...
sity
Лига на шампиони

Холандскиот фудбалски ас, Рафаел Ван Дер Вар кој во својата кариера играше за респектабилни клубови и клубови со традиција како Ајакс, Хамбургер, Реал Мадрид, Тотенхем и Бетис го издвои тимот кој може да му застане на Манчестер Сити ...
alonso
Лига на шампиони

Лигата на шампионите е натпреварување кое секога привлекува најголемо внимание кај јавноста, особено кога станува збор за оваа завршна нокаут фаза. Веќе зад нас е осминафиналето, познати ни се четвртфиналните парови (Барселона-Рома, Баерн-Севилја, Ливерпул-Сити, Реал-Јувентус), па некои работи ...
trapatoni-pokazuva
Лига на шампиони

Легендарниот италијански стрчуњак, Џовани Трапатони секогаш го добива заслужениот публицитет од јавноста поради сето она што го има направено за фудбалот во својата родна земја, а бидејќи важи за најуспешниот тренер во историјата на Калчолигата, неповторливиот „Трап“ предизвика ...
djeko
Лига на шампиони

Калчолигашот Рома е противникот на Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите со тоа што каталонците во овој двобој ќе влезат како големи фаворити. Така велат експертите и обложувалниците, но секој квалитет, доминација треба да се докаже на ...
saki-crvena
Лига на шампиони

Ариго Саки брутално и без влакна на јазикот распали по ѕвездите на ПСЖ откако доживеаја доста лесна елиминација во Лигата на шампионите во дуелот со Реал Мадрид, а воедно ја даде и најдобрата илустрација за тоа како изгледаше ...
klop-pep
Лига на шампиони

Минатата седмица во Нион беше извршена ждрепката и ги дознавме четвртфиналните парови во Лигата на шампионите. Во центарот на вниманието ќе бидат две двојки, премиерлигашката битка меѓу Ливерпул-Манчестер Сити и мегданот на старите добри ривали Јувентус и Реал ...
benjeder-old
Лига на шампиони

Севилја минатата недела направи навистина голем подвиг и успеа да го победи Манчестер Јунајтед со 1:2 на „Олд Трафорд“, резултат кој на Андалузијците им овозможи пласман во четвртфиналето во Лигата на шампионите во кое ждрепката посака за противник ...
verati
Лига на шампиони

Францускиот гигант, Пари Сен Жермен во оваа натпреварувачка сезона влезе со големи амбиции за да го нападне тронот во фудбалска Европа, но падна веќе во првата елиминациска рунда во Лигата на шампионите и ќе мора сега да се ...