Лига Европа

Лига Европа

alexandr-kokorin
Лига Европа

Александр Кокорин беше вистински херој на Зенит во убедливата победа над Вардар во Скопје, бидејќи напаѓачот ги постигна првите два гола и асистираше до Џуба за 3:0, а по натпреварот и тој призна дека не очекувал да имаат ...
Komiti Zenit
Лига Европа

Македонскиот шампион Вардар со убедлив пораз од Зенит од 5-0 го започна својот историски прв настап во групната фаза во Лига Европа. Но, еден светол момент кој го одбележа овој натпревар беа навивачката група ,,Комити”. Тие без престан ...
sead-1
Лига Европа

Дваесет илјади фанови на Келн направија вистински хаос низ улиците на Лондон и предизвикаа вистинска узбуна меѓу службените лица пред стадионот, а за првпат после подолго време, еден елитен меч во европските натпреварувања беше одолежен за еден час ...
mancini-filip
Лига Европа

Роберто Манчини важи за тренер кој секогаш стои цврсто на земја без разлика на тоа каков резултат ќе оствари неговиот тим, а најдобар доказ за неговиот карактер добивме изминатава вечер, бидејќи ценетиот италијански стручњак се прикажа во феноменално ...
Janevski-Fener
Лига Европа

Тимот на Вардар загуби со 5-0 од Зенит во премиерниот настап во групната фаза во Лига Европа. Рускиот состав го искористи искуството и квалитетот за да слави во Скопје, а тренерот на „црвено-црните“ Чедомир Јаневски чесно го призна ...
Vardar-Zenit
Лига Европа

Македонскиот шампион Вардар со убедлив пораз од Зенит од 5-0 го започна својот историски прв настап во групната фаза во Лига Европа. Рускиот претставник на вечерашната средба на арената „Филип Втори“ го потврди својот квалитет, но ја искористи ...
emirejts-8923893289
Лига Европа

Навивачите на Келн ги презеле сите потребни мерки да се протнат на „Емирејтс“ како домашни навивачи за вечерашниот дуел со Арсенал во Лига Европа, чиј што почеток беше одложен поради метеж пред стадионот. Околу 20 илјади навивачи на ...
andre silva
Лига Европа

Фудбалерите на Милан на фуриозен начин со победа од 5-1 над Австрија во Виена ја започнаа групната фаза во Лига Европа. Португалскиот репрезентативец Андре Силва постигна три гола со што стана првиот играч на „росонерите“ кој постигна хет-трик ...
navivaci-keln-3232989328932
Лига Европа

Натпреварот од Лига Европа помеѓу Арсенал и Келн на „Емирејтс“ ќе почне со еден час задоцнување, поточно од 22.05 часот. Лондонскиот клуб соопшти дека одложувањето е во интерес на безбедноста на публиката. Според извештаите во англиските медиуми, настанал ...
navivaci-keln-328989328932
Лига Европа

Навивачите на Арсенал не се многу возбудени поради учеството во Лига Европа, но навивачите на нивниот вечерашен противник Келн очигледно уживаат во враќањето на тимот во европските натпреварувања по 25-годишна пауза и масовно дојдоа во Лондон. Бундеслигашот последен ...