Лига Европа

Лига Европа

mesut-tazen
Лига Европа

Арсенал одигра премногу кревко изминатава вечер во Мадрид и тоа во ниту еден случај не можеше да му донесе ништо позитивно на англискиот премиерлигаш во битката со жестоките играчи на Диего Симеоне, а новото бледо издание кое го ...
colo-sal
Лига Европа

Диего Симеоне крајно емотивно ги доживеа сите 90 минути од мечот меѓу Атлетико Мадрид и Арсенал, натпревар кој сепак мораше да го следи од вип ложата на „Ванда Метрополитано“ која интересно се покажа како претесна за темепраментниот аргентински ...
rolando-marsej
Лига Европа

Катастрофалните судиски одлуки го одбележија полуфиналето на Лигата на шампиоите, а елитните судии на УЕФА продолжија во ист стил и на реванш полуфиналето од Лига Европа меѓу Салцбург и Олимпик Марсеј. Двете екипи играа продолженија поради идентичните резултати на ...
marsej
Лига Европа

Тимот на Олимпик Марсеј е противникот на Атлетико Мадрид во финалето на второто по ранг клупско натпреваруавње на стариот континет-Лига Европа. Составот од Франција успеа по драматичен натпревар и по продолженија да излезе како победник од пресметката со ...
simeone
Лига Европа

Шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид ќе игра во петтото големо финале во европските натпреварувања во последните девет години што е извонреден успех за клубот од „Ванда Метрополитано“. Атлетико вечерва со 1-0 го победи Арсенал и со вкупни 2-1 обезбеди ...
kosta
Лига Европа

Екипата на Атлетико Мадрид го реши Арсенал и обезбеди пласман во големото финале во Лигата на Европа кое на 16 мај ќе се одигра во Лион. Вечерва на „Ванда Метрополитано“ во Мадрид, четата на Чоло Симеоне славеше со ...
DcTBS7SXUAAJ_p4
Лига Европа

Станува и тоа како интересно на „Ред Бул Арената“ во Салцбург откако домашниот тим на Ред Бул во само 12 минути ја анулира предноста на Марсеј од првиот натпревар одигран на „Велодром“. Првиот дел заврши без голови, а ...
koscielny
Лига Европа

Капитенот на Арсенал и стандарден репрезентативец на Франција, Лорен Косиелни заработи тешка повреда на реванш полуфиналната средба со Атлетико Мадрид во рамките од Лигата на Европа. Се играше осмата минута кога стоперот на Арсенал незгодно згазна и падна ...
colo-gest
Лига Европа

Чоло Симеоне заработи црвен картон на вчерашниот меч со Арсенал во полуфиналето во Лига Европа, па повеќе од веројатно е дека аргентинскиот стручњак ќе го пропушти реваншот во Мадрид, а се верува дека Аргентинецот ќе добие и пожестока ...
ozil-natazen
Лига Европа

Месут Озил беше доста лут во завршницата од мечот со Атлетико Мадрид поради тоа што неговиот тим прими крајно наивен гол во ситуација кога противникот не создаде ниту една конкретна шанса за гол, но сепал, ѕвездата на Арсенал ...