Лига Европа

Лига Европа

sosiedad-vardar
Лига Европа

Екипата на Вардар отпатува во Сан Себастијан на „Аноета“ да го поправи впечатокот од првата средба против Реал Сосиедад и ако гледаме резултатски „црвено-црните“ успеаа во нивната намера. Нашиот преставник вечерва во четвртиот меч од групата фаза во ...
Montela1
Лига Европа

Милан одигра 0:0 на гостувањето против АЕК во Лига Европа, по што го задржа првото место во групата Д, но настапот на „росонерите“ беше далеку од охрабрувачки. По мечот, тренерот Винченцо Монтела беше прашан дали го очекува отказ ...
patris-evra-3893982832
Лига Европа

Патрис Евра доби црвен картон уште пред да почне мечот на Олимпик Марсеј против Виторија Гимараеш во Лига Европа. Поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед и Јувентус првин почна да се расправа со своите навивачите, кои допатуваа во Португалија, ...
milan-navivaci-83289328
Лига Европа

Деветмина навивачи на Милан се повредени, од кои тројца се задржани во болница, откако беа фатени во заседа на навивачите на АЕК во Атина. Инцидентот се случил додека фановите на италијанскиот тим се движеле кон стадионот за вечерашниот ...
Real Sosiedad trening Vardar
Лига Европа

Екипата на Вардар вчеравечер го одржа и последниот тренинг на стадионот „Аноета“ во Сан Себастијан, пред утрешниот натпревар од четвртото коло во групната фаза од Лигата на Европа. Сосиедад е апсолутен фаворит, но „црвено-црните“ ќе се обидат да го ...
felipe
Лига Европа

Екипата на Вардар веќе пристигна во Шпанија каде утре на „Аноета“ во Сан Себастијан ќе се соочи со Реал Сосиедад во четвртото коло во Лига Европа. Сосиедад е апсолутен фаворит, но „црвено-црните“ ќе се обидат да го поправат ...
Janevski-Sosiedad
Лига Европа

Тимот на Вардар утре ќе ја има четвртата можност да дојде до бод/бодови во групната фаза во Лига Европа, а за да се сличи тоа ќе мора да се надмине себеси, да направи чудо за да остане непоразен ...
Vardar-Sosiedad3
Лига Европа

Фудбалери, стручниот штаб и дел од раководството од ФК Вардар, рано утринава се упатија кон шпанскиот град Сан Себастијан, каде што утре го играат натпреварот од четвртото коло против Реал Сосиедад од групната фаза од Лига Европа. Но, ...
Фото: ФК Вардар
Лига Европа

ФК Вардар продолжува да го живее својот сон со натпреварите од групната фаза во Лига Европа, иако тој на моменти наликува и на кошмар, гледајќи ги високите порази кои претставуваат своевидни лекции за нивото кое е потребно на ...
everton-lion
Лига Европа

Вчерашниот натпревар од Лига Европа меѓу Евертон и Лион беше одбележан и со инцидент кој се случи меѓу фудбалерите на двете екипи, а во кој се инволвираше и дел од публиката. Ешли Вилијамс го турна противничкиот голман Антони ...