РАКОМЕТ

РАКОМЕТ

sara
Свет

Македонската репрезентативка, Сара Ристовска се најде во одбрано друштво и е автор на еден од десетте најдобри голови на ЦСКА Москва во регуларниот дел од рускиот шампионат. Ристовска си најде место меѓу најдобрите со мајсторијата од својата позиција, ...
skube
Македонија

„Балкан Хендбол“ ја обиколи ракометна Европа и оствари контакт со добар дел од познатите играчи кои се во карантин, а во своите видео-интервјуа го вклучи и Сташ Скубе кој втора сезона игра на завидно ниво во дресот на ...
strlek1
Свет

Мануел Штрлек не настапи на последното Европско ракометно првенство, а одговорните во хрватската ракометна федерација најавија дека неговото одбивање да биде дел од националниот тим значи дека веќе нема да може да се премислува и да добие нова ...
cindric
Свет

Лука Циндриќ ги минува деновите затворен во својот дом во Барселона и во изјавата за хрватските медиуми очекувано потенцирал дека едвај чека да се врати на тренинзите на својата екипа. Поранешниот член на Вардар ја открива актуелната ситуација ...
Vardar-Mon
Лига на шампиони

Со оглед на се посложената ситуација која настанува во Европа поради ширењето на коронавирусот, многу угледните тела во сите сфери во спортот мора да бараат алтернативи за предвидениот распоред кој сега комплетно се распадна, па откако дел од ...
borko ristovski vs germanija
Македонија

Македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски испрати уште една порака до македонската јавност, нашите граѓани во периодот кога се бориме со пандемијата со коронавирусот. Ристовски поради оваа ситуација не може да ги врши своите редовни обврски и да му помогне ...
timur
Македонија

Долгогодишниот член на Вардар, Тимур Дибиров се обидува во домашни услови од карантин да тренира и ја одржува формата, ама дефинитивно не ми е лесно затоа што има специфично опкружување. Имено Дибиров на социјалните мрежи откри како тренира, ...
metalurg
Македонија

Ракометната федерација на Македонија донесе одлука да го „замрзне“ ракометот во нашата држава на неодредено време. Причината за тоа е коронавирусот кој е се поприсутен во Македонија, па согласно препораките на Министерството за здравство и нашата влада, РФМ ги прекина ...
ehf nedela borko ristovski
Македонија

По Кире Лазаров и Никола Ѓоргиев уште еден македонски докажан репрезентативец, Борко Ристовски и се обрати на нашата нација, нашите граѓани, а причината за тоа е борбата против коронавирусот. Се поголем број на случаи имаме на КОВИД-19 во ...
stole
СЕХА лига

Во деновите кога нема натпревари, ракометни активности поради коронавирусот СЕХА лигата ги забавува своие фанови, љубители на ова натпреварување и спорт преку социјалните мрежи. Пред неколку денови крилото на Вардар, Тимур Дибиров беше прогласен за нов крал на ...