Боречки спортови

Боречки спортови

khabib-pojas
Боречки спортови

Кабиб Нурмагомедов е едно од најпознатите имиња во ММА спортот, а минатиот викенд со победата над Дастин Поириер ја продолжи неговата неверојатна серија од 28 натпревари без пораз. Таткото на 31 годишниот Дагестанец, Абдулманап Нурмагомедов најави дека неговиот ...
Justin-Gaethje-3
Боречки спортови

Конор Мекгрегор веднаш по победата на Хабиб Нурмагомедов над Дастин Поирер исрпати порака преку Твитер и побара реванш средба со дагестанскиот борец. Ваква средба најави и првиот човек на УФЦ, Дана Вајт кој сепак посочи дека за да ...
habib-konor-brka
Боречки спортови

Првиот човек на УФЦ, Дана Вајт најави дека реванш средбата помеѓу Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов и тоа како има смисла. Откако дагестанскиот борец го доби Дастин Поириер со порака за реванш се огласи Конор Мекгрегор, а сега ...
habib-perika
Боречки спортови

Хабиби Нурмагомедов уште еднаш ја демонстрираше својата доминација во кафезот и во пресметката со Американецот Пориер ја одбрани титулата во лесна категорија, успех кој доаѓа речиси една година по најконтроверзната борба која некогаш се памети во УФЦ. Пред ...
habib-konor
Боречки спортови

Откако Дагестанецот Хабиб Нурмагомедов го совлада Дастин Пориер со што остана непобедлив во својата ММА кариера. Во претходниот натпревар, кој предизвика далеку поголемо внимание, Хабиб го среди Конор Мекгрегор, а сега Ирецот по вчерашната борба му испрати порака ...
habib-davi
Боречки спортови

Хабиб Нурмагомедов уште еднаш ја демонстрираше својата доминација во лесна категорија, откако изминатава вечер ја одбрани титулата на УФЦ 242 настанот кој се одржа во Абу Даби. Рускиот „орел“ од Дагестан се одлучи за борба во октагонот речиси ...
bj-penn
Боречки спортови

Конор МекГрегор во последно време се издвои како најконтроверзна УФЦ ѕвезда поради својот однос надвор од октагонот, но во денови кога официјалните борби имаат мало затишје, ни пристигна едно шокантно видео од Хаваи на кое се гледа како ...
konor-starci
Боречки спортови

Пред неколку дена во јавноста се прошири скандалозното видео кое ни го откри инцидентот од пред неколку месеци, материјал кој само ни докажа дека Конор МекГрегор нападнал повозрасен маж со тупаница откако овој одбил да пие од неговото ...
stipe-miocic
Боречки спортови

Стипе Миочиќ го победи Даниел Кормиер во борбата која го одбележа УФЦ 241 турнирот кој утринава се одржа во Анахејм, со што се врати на тронот во тешка категорија. Борбата која сите ја очекуваа започна со доминација на ...
mekgregor-dablin
Боречки спортови

Конор МекГрегор со своите беспоштени борби сосема заслужено се издвои како еден од најдобрите борци во УФЦ натпреварувањата, но сепак со својот проблематичен темперамент си донесе неколку непријатни епизоди, па дури и апсења од полицијата. Сите знаеме дека ...