Боречки спортови

Боречки спортови

konor-nasmean
Боречки спортови

Првата пресметка меѓу Хабиб Нурмагомедови и Конор МекГрегор предизвика неверојатен интерес во боречкиот свет и нивата борба доби планетарна популарност како никоја претходно во УФЦ, а покрај сите големи очекувања во октагонот, на крајот видовме и уличарско однесување ...
konor-pojas
Боречки спортови

Конор МекГрегор беше буквално надмудрен од страна на Хабиб Нурмагомедов и едноставно во ниту еден момент не пронајде решение за стилот на борба кој традиционално го прикажува рускиот борец, но сепак, поранешниот УФЦ шампион непосредно по поразот во ...
mcgregor-khabib
Боречки спортови

Големата борба која со месеци ја очекуваа фантатиците на УФЦ останаа шокирани од расплетот во Лас Вегас, не поради пбоедата на Хабиб Нурмагомедов, туку поради начинот на кој „исклучи“ Русинот во ситуација кога го „задави“ Конор МекГрегор во ...
konor-jazik
Боречки спортови

Големата борба која со месеци ја очекуваа фантатиците на УФЦ останаа шокирани од расплетот во Лас Вегас, не поради пбоедата на Хабиб Нурмагомедов, туку поради начинот на кој „исклучи“ Русинот во ситуација кога го „задави“ Конор МекГрегор во ...
habib-policija
Боречки спортови

Борбата на деценијата меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор МекГрегор доби црна дамка поради тоа што се случи по победата на рускиот борец, лудило во кое тепачката од октагонот се префрли надвор од него бидејќи популарниот „орел“ и неговиот ...
Khabib-McGregor
Боречки спортови

Хабиб Нурмагомедов ја доби УФЦ борбата со Конор Мекгрегор во Лас Вегас, но едноставно денеска никој не зборува за неговиот триумф туку за инцидентот и нередите што се случија по завршувањето на мечот. Имено борецот со руско потекло ...
Khabib Nurmagomedov
Боречки спортови

Хабиб Нурмагамедов ја доби битката со Конор МекГрегор, но борбата во Лас Вегас дефинитивно ќе биде запаметена по случувања надвор од октагонот и инцидентите во кои учествуваа актерите од двата табори. Откако се смирија страстите рускиот борач се извини за ...
konor-vrzan
Боречки спортови

По синоќешната тензична борба која му припадна на борецот од Дагестан, Хабиб Нурмагомедов со коментар се јавија двајцата борци. Најпрво победникот се извини поради лошата постапка откако по прогласувањето на победата излезе од октагонот за да се пресмета ...
habib-pojas
Боречки спортови

Хабиб Нурмагомедов ја доби УФЦ борбата со Конор Мекгрегор во Лас Вегас, но веднаш потоа предизвика голем инцидент поради кој настана хаос во салата и пресметка меѓу двата табора. Откако заработи многу критики за својот потег, Русинот излезе ...
khabib vs mcgregor oct2018
Боречки спортови

Иако беше најавувана како историска и најголема борба на деценијата, дуелот на Конор МекГрегор и Хабиб Нурмагамедов до некаде ги разочара фановите од понуденото, бидејќи најинтересно стана откако борбата заврши. Борецот со руско потекло (Дагестан) ги користеше своите ...