Европски првенства

Европски првенства

trofej-Euro2020
Европски првенства

Европската фудбалска федерација мораше да го одложи Европското првенство кое ова лето беше планирано да се одржи во 12 различни градови, а новиот термин е летото во 2021 година. УЕФА денеска се обиде да ги разјасни своите одлуки ...
elmas-slovenija
Европски првенства

Фудбалската репрезентација на Македонија се наоѓа пред историски успех и само два натпревари ја делат од пласман на Европското првенство. Избраниците на Игор Ангеловски на 26. март против Косово требаше да бркаат пласман во финалето од плеј-офот за ...
Joakim Lev 1
Европски првенства

УЕФА реши да го префрли Европското првенство за следната 2021 година, а прв коментар за овој потег дојде и од германскиот селектор Јоаким Лев. Во екот на пандемијата на коронавирусот, Лев вели дека ова е најкоректна одлука. – ...
euro-2020
Европски првенства

Видео конференцијата предводена од Александар Чеферин започна денеска во 13:00 часот, но многу брзо 55-те членови од различни земји ја дознаа конечната одлука за Европското првенство кое требаше да се одигра во јуни и јули. Сите претставници на ...
uefa
Европски првенства Лига на шампиони

Фудбалската јавност е во исчекување на одлуките кои ќе бидат донесени на денешната видеоконференција организирана од УЕФА. Состанокот ќе започне во 13:00 часот, а главна точка на разгледување ќе биде Европското првенство и неговото евентуално одложување. Шпанскиот медиум ...
ceferin-govornica
Европски првенства

Во текот на денешниот ден е закажана видеоконференција на 55 членки на УЕФА по која ќе се донесе конечна одлука за тоа како ќе се дејствува понатаму во светот на фудбалот. Коронавирусот направи огромни проблеми, па така ширум ...
Roberto Mancini
Европски првенства

Во вторник УЕФА ќе одржи состанок, а една од темите е Европското првенство и можноста истото да се одложи со оглед на големите проблеми со корнавирусот со кои се соочува стариот континент. Информациите на медиумите говорат дека постоио ...
trofej-Euro2020
Европски првенства

УЕФА за вторник закажа состанок по кој некои работи поврзани со светот на фудбалот ќе бидат многу појасно. Виси одржувањето на закажаното Европско првенство кое требаше да се одигра ова лето, со почеток на јуни. Сепак, по новонастанатата ...
spanija-radost
Европски првенства

Шпанскиот медиум „Кадена СЕР“ пренесува дека голема е веројатноста Европското првенство кое е закажано за ова лето да биде одложено поради коронавирусот. Наводно од УЕФА серуозно размислуваат и биле многу блиску да донесат конечна одлука за одложување на ...
makedonija-tim-polska
Европски првенства

Голема е веројатноста натпреварот помеѓу репрезентациите на Македонија и Косово кој е од историско значење за нас да биде игран без присуство на гледачи пред празна национална арена „Тодор Проески“. За денеска е закажан состанок во Центарот за ...