Европски првенства

Европски првенства

Soler
Европски првенства

Шпанската младинска фудбалска репрезентација не беше убедлива на квалификацискиот натпревар против Естонија, но сепак стигна до трите бода со триумфот со минимални 1:0. Стрелец на единствениот гол беше Карлос Солер во 65. минута, кога испрати вистинска бомба во ...
U-21 (5)
Европски првенства

Младата македонска репрезентација за играчи до 21 година со перфектна и чиста победа над Ерменија од 3-0 го започна новиот циклус на квалификациите за пласман на Европското првенство во Италија и Сан Марино во 2019 година. Новите „воини“ ...
Ceferin
Европски првенства

Актуелниот претседател на УЕФА, Александар Чеферин во изјава за „Кикер“ признава дека идејата следното Европско првенство да биде организирано од 13 земји не е премногу добра идеја и истото веројатно нема наскоро да се повтори. – Нема да ...
Jenas
Европски првенства

Поранешниот англиски репрезентативец, Џермејн Џенас, денеска беше дел од екипата стручни коментатори кои на стадионот во Тилбург, Холандија, го најавуваа натпреварот меѓу репрезентациите на Англија и Португалија на Европското сениорско првенство во женска конкуренција. За Џенас ова беше ...
arnold i asensio
Европски првенства

Во текот на вчерашниот ден беше спуштена завесата на европскиот шампионат за млади играчи во Полска на кое ние за прв пат настапивме на едно вакво големо натпреварување. Пехарот отпатува за Германија, селекција која во завршниот меч славеше ...
germanija-spanija
Европски првенства

Европското фудбалско првенство во Полска за селекции до 21 година уште еднаш ни докажа дека фудаблот е крајно непредвидлива игра, бидејќи фаворизираните Шпанци комплетно потфррлија во големото финале и сосема заслужено беа поразени од упорните Германци кои покажаа ...
sebaljos
Европски првенства

Саул Нигез беше задолжен за постигнување на сите три гола на шпанската фудбалска репрезентација во полуфиналето со Италија на Европското првенство во Полска, но ако имаше уште еден супер расположен фудбалер покрај членот на Атлетико Мадрид, тоа дефинитивно ...
saul-italy
Европски првенства

Саул Нигез дефинитивно ќе биде херојот за пласманот во финалето на Европското првенство до кое Шпанците се многу блиску, откако фудбалерот на Атлетико Мадрид постигна три гола во второто полувреме од полуфиналето со Италија. Нигез најпрво погоди за ...
polersbek1
Европски првенства

Репрезентацијата на Германија до 21 година е првиот патник во големото финале на Европското првенство во Полска, а како што веќе е познато, до таков успех стигна на доста драматичен начин и по изведување на пенали. Главниот јунак ...
germanija-anglija
Европски првенства

Репрезентациите на Германија и Англија понудија фантастична фудаблска претстава на првото полуфинале на У-21 Европското првенство кое се игра во Полска, бидејќи покрај тоа што се претставија во голгетерско светло со четири постигнати погодоци, неизвесноста ја однесоа до ...