Европски првенства

Европски првенства

bruno-varela
Европски првенства

Од Гдиња за „Дерби“, Александар Табаковски Португалија дојде до рано водство од 2:0 против Македонија на завршниот меч од групната фаза на Европското првенство, но додека играчите на противничката селекција ги славеа погодоците на нашата половина, за објективот ...
Milevski-pres
Европски првенства

Македонија доживеа еден пораз од Шпанија и ремизираше против Србија во пресрет на последниот натпревар на ЕП во Полска, а нашите млади фудбалски репрезентативци ќе се обидат да дојдат до позитивен резултат вечерва и против Португалија. Селекторот Милевски ...
Babunski-1
Европски првенства

Младата македонска репрезентација вечерва од 20:45 часот со мечот против Португалија ќе го затвори историскиот настап на Европскиот шампионат во Полска. Нашите млади фудбалери на двата претходни натпревари против Шпанија и Србија прикажаа добра игра, но освоија само ...
anglija-u21
Европски првенства

Англиската младинска фудбалска репрезентација е вториот полуфиналист на Европското првенство во Полска, а визата за пласман меѓу најдобрите четири селекции е обезбедена со триумф над домаќинот со убедливи 3:0. Греј во првото и Марфи и Бејкер во второто ...
Zajkov
Европски првенства

Од Гдиња за „Дерби“, Александар Табаковски Овој натпревар е од големо значење за нас. Не е исто да се заврши со еден бод или со четири бодови на ова Европско првенство, а верувам дека и цела нација посакува ...
Milevski-pres1
Европски првенства

Од Гдиња за „Дерби“, Александар Табаковски Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година утре ќе го одигра последниот натпревар од групната фаза на Европското првенство во Полска. Наш противник е силната Португалија, а и двете репрезентации имаат ...
rikardo-horta
Европски првенства

Од Гдиња за „Дерби“, Александар Табаковски Македонската фудбалска репрезентација утре оди на мегдан против Португалија во третото коло од групната фаза на Европското првенство, а бидејќи и двете селекции влегуваат со теоретски шанси за пласман во полуфиналето, за ...
rui-jorge
Европски првенства

Од Гдиња за „Дерби“, Александар Табаковски Селекцијата на Португалија го имаше приматот прва да ја отвори прес-конференција во пресрет на утрешниот меч со Македонија на Европското првенство, а покрај обраќањето на крилниот фудбалер Рикардо Хорта, секако свој збор ...
nikolov prvo poluvreme
Европски првенства

Македонската млада фудбалска репрезентација во текот на вчерашниот ден дојде до првите голови и првиот бод на големите натпреварувања и тоа на шампионатот во Полска каде одигравме 2-2 со соверниот сосед Србија. Целосно таа средба ја одигра нашиот ...
enis bardi solo
Европски првенства

Пред започнувањето на Европското првенство до 21 година, УЕФА ги промовираше новите промени и информираше дека ќе биде санкциониран секој од клупата за секаква реакција на донесена судиска одлука, без разлика дали е натпреварот е завршен или се ...