Мото ГП

Мото ГП

dovi-mark
Мото ГП

Марк Маркез и Андреа Довициозо им понудија вистинско уживање на големите фанови на мотоциклизмот, бидејќи ова попладне имаа изворедна битка на трката за Големата награда на Арагон. Италијанскиот возач го презема првото место на стартот во кој незгоден ...
horge-motorland
Мото ГП

Квалификациите за Големата нагада на Арагон имаа еден навистина чуден тек, не само поради тоа што Марк Маркез не можеше да го следи темпото на Дукати, туку и поради катастрофата која ја доживеа Јамаха, а пред се Валентино ...
fenati-kaciga
Мото ГП

Романо Фенати беше централна личност изминатиов викенд на Мото 2 трката која се возеше во Сан Марино, но од една крајно негативна страна бидејќи изрежира потег со кој го навлече гневот на целокупната спортска јавност. Италијанскиот возач му ...
romano-fenati
Мото ГП

Романо Фенати навлече на себе крајно негативен публицитет во изминативе 24 часа, а причина за тоа беше неговиот срамен потег поради кој беше дисквалификуван од вчерашната трка во Сан Марино, а ова утро и отпуштен од неговиот тим ...
fenati-manci
Мото ГП

Италијанскиот возач Романо Фенати ја шокираше светската мотоциклистичка јавност со својот неразумен и лудачки потег на Мото 2 трката во Сан Марино, бидејќи понесен од адреналинот и дуелот кој го имаше со сонародниот Стефано Манци, одлучи да му ...
kraclou-mi
Мото ГП

Трката во Мото ГП класата во Сан Марино беше одбележана од доминацијата на Андреа Довициозо и падот на Хорхе Лоренцо на два круга пред крајот, но дефинитивно, овој викенд видовме еден од најскандалозните потези во поновата историја на ...
doviciozo3
Мото ГП

Андреа Довициозо ја оствари третата победа во Мото ГП шампионатот, со целосна доминација на денешната трка за ГН на Сан Марино, на која во поголем дел имаше задача само да ја одржува поголемата предност пред ривалите. Откако на ...
fenati
Мото ГП

Романо Фенати е познат како контроверзен мотоциклист кој често знае да предизвика инциденти, а денеска продолжи во тој стил, заработувајќи дисквалификација на Мото2 трката за ГН на Сан Марино. Италијанецот ги шокираше фановите откако во еден момент ја ...
lorenco-misano
Мото ГП

Хорхе Лоренцо докажа дека е во врвна форма и на денешните квалификации во Мисано, патека на која издоминира од почеток до крај во завршната сесија во која видовме најдобри перформанси од возачите на Дукати, но и пад на ...
rosi-pres
Мото ГП

Валентино Роси и Марк Маркез повторно се најдоа во центарот на вниманието на светската мотоциклистичка јавност, а причина за тоа беше ситуацијата која двајцата ја изрежираа за време на прес-конференцијата која послужи како најава за гран при викендот ...