Мото ГП

Мото ГП

andrea-iannone
Мото ГП

Андреа Јаноне доби суспензија од раководоството на Мото ГП, откако имал позитивен допинг тест, односно било утврдено користел недозволена сусптанца. Примерокот од урина на Италијанецот даден за време на трката во Малезија бил позитивен на анаболично-андроген стероид, а ...
aleks-mark
Мото ГП

Еден ден по завршувањето на сезоната во Мото ГП, Репсол Хонда излезе со официјално и бомбастично соопштение до сите големи љубители на мотоциклизмот, објавувајќи дека наредната сезона боите на овој јапонски великан во мотоциклизмот ќе ги бранат браќата ...
zarko-lekuona
Мото ГП

Со трката за Големата награда на Шпанија се спушти завеса на уште една сезона во Мото ГП, а трката во Валенсија дефинитивно ќе се памети по победата на Марк Маркез кој оствари историја со најмногу освоени бодови во ...
markez-valensija
Мото ГП

Марк Маркез уште еднаш потврди дека е недопирлив во овој момент во Мото ГП шампиопатот, завршувајќи ја сезоната на најдобар можен начин со нова победа со својата Хонда. Додека Хорхе Лоренцо се мачеше цела сезона и донесе одлука ...
rosi-motul
Мото ГП

Хорхе Лоренцо ја изненади комплетната мото јавност со денешната прес-конференција која ја одржа во Валенсија, на која најави дека овој викенд ќе ја вози својата последна трка во богата кариера исполнета со многу освоени трофеи. Петкратниот шампион пред ...
lorenco-solzi
Мото ГП

Претстојниов викенд на програмата е завршната трка во Мото ГП шампионатот за оваа сезона, а како по традиција, завесата ќе се спушти на Рикардо Тормо патеката во Валенсија. Претстојната трка која ќе се вози во недела ќе има ...
lorenco-potop
Мото ГП

Ветеранот во Мото ГП натпреварувањата, Хорхе Лоренцо свика специјална прес конференција за денес во 15:00 часот на која веројатно ќе објави дека се повлекува од возењето и дека става крај на богатата кариера. Шпанскиот мотоциклист зад себе има ...
markez-sepang
Мото ГП

Трката за Големата награда на Малезија во Мото ГП остана во втор план поради случувањата во Мото 2, категорија во која Алекс Маркез ја потврди шампионската титула откако заврши втор во Сепанг. Трката во Мото 2 беше далеку ...
verstapen1
Мото ГП

Квалификациите за Големата Награда на САД со најбрзо време ги извози Валтери Ботас, но она што ги обележа истите е инцидентот помеѓу Луис Хамилтон и Макс Ферстапен. Имено, актуелниот светски шампион го истурка Ферстапен од патеката, нешто што ...
markez
Мото ГП

Светскиот шампион во Мото ГП, Марк Маркез доживеа нов страшен пад, овој пат на патеката Сепанг на квалификациите за ГН на Малезија. Возачот на Репсол Хонда буквално беше лансиран од својот мотор и вистинско чудо е како остана ...