Мото ГП

Мото ГП

dovi-radost
Мото ГП

Андреа Довициозо ќе има тешка задача на утрешната трка во Валенсија доколку сака да ја освои шампионската титула во Мото ГП, а покрај разликата од 21 бод, ситуацијата се искомплицира по квалификациите во кои тој ја обезбеди само ...
markez-dovi
Мото ГП

Марк Маркез како и многупати во саботните квалификации покажа две лица на патеката, бидејќи пред утрешната клучна трка во Валенсија успеа да извози перфектен круг, но исто така да го забележи и 27-от пад во сезоната по кој ...
Photographer Credit:
Gold & Goose/Red Bull Content Pool
Мото ГП

Возачот на Репсол Хонда, Марк Маркез, влегува со предност од 21 поен во последната трка од сезоната за Големата награда на Валенсија и верува дека може да ја освои четвртата титула во „кралската класа“. Единствен кој може да ...
motobot2
Мото ГП

За разлика од автономните автомобили чија главна цел е безбедноста, Јамаха постојано го унапредува својот интелигентен мотоцикл чија намена е за на патеката и обидот да ги победи најдобрите мотоциклисти. Јапонскиот производител претстави детали за новата верзија на ...
dovizioso2
Мото ГП

Андреа Довициозо од тимот на Дукати победи на Мото ГП трката во Малезија и ја задржа неизвесноста во битката за титулата во елитното натпреварување. Италијанецот во последните кругови водеше битка со својот клупски колега Хорхе Лоренцо, по една ...
dani-pedrosa1
Мото ГП

Дани Педроса ги изненади фаворитите во квалификациите за Мото ГП трката во Сепанг и ќе стартува од пол-позицијата која е трета за него сезонава. Педроса извозе најбрз круг и тоа пре Јоан Зарко и Андреа Довициозо кои имаа ...
Markez-Avstralija
Мото ГП

Марк Маркез си ги зголеми шансите да освои нова титула во Мото ГП шампионатот по победата на трката во Австралија каде во негов прилог оди и пласманот на Андреа Довициозо. Шпанецот водеше битка со неколку ривали, меѓу кои ...
mark markez
Мото ГП

Марк Маркез можеше само да го посакува исходот на квалификациите за Мото ГП трката во Австралија, откако не само што тој ја освои пол-позицијата, туку најголемиот ривал за титулата ќе биде далеку зад него на почетокот на трката. ...
Doviciozo1
Мото ГП

Андреа Довициозо е победник на трката за ГН на Јапонија во Мото ГП шампионатот и тоа откако ја доби трилер завршницата во последниот круг на дождливата патека Мотеги. Членот на Дукати ја искористи грешката на Марк Маркез во ...
Zarco1
Мото ГП

Французинот Јоан Зарко ја освои пол-позицијата на трката за ГН на Јапонија во рамките на Мото ГП шампионатот, откако се снајде најдобро на тешките услови на патека Мотеги. Фаворитите потфрлија, а најблиску до врвот беше Марк Маркез кој ...