Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Џоунс Џуниор леташе високо против Оклахома, Гафорд делеше моќни блокади…(ВИДЕО)

Објавено

на

Бостон Селтикс и Оклахома Сити Тандер го одбранија домашниот терен и славеа над Кливленд Кавалирс и Далас Маверикс во плејоф средбите во НБА лигата.

Со овие први победи во сериите Селтикс и Тандер најавија напад на финалето на Истокот и Западот, но ќе мора да забележат уште три триумфи за да дојдат до таа цел.

Десет моменти беа извоени од овие соочувања, а најдобрите потези се дело на играчите на Далас како Џоунс Џуниор, Гафорд, Ирвинг…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни