Поврзете се со нас

Свет

Ристовска и ЦСКА ја добија првата полуфинална битка со Астраханочка

Објавено

на

foto:twitter.com/whccska

ЦСКА Москва на Сара Ристовска забележа триумф над Астраханочка од 35:28 во првиот натпревар во полуфиналето во Русија.

Гостинските ракометарки го надиграа ривалот во двете полувремиња, првото со 18:14, второто со 17:14, односно со овој триумф направија значае исчекор кон пласман во финалето.

Илина со осум погодоци ја предводеше листата на стрелци кај победникот за кого Ристовска имаше два неуспешни обиди за гол во 38 минути што ги мина на теренот.

Втората средба е закажана за 11 мај.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни