Поврзете се со нас

Германија

Адејеми даде мајсторски гол, шокираниот Хумелс падна на тревникот (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/BlackYellow

Борусија Дортмунд со предност ќе го започне вечерашниот реванш со Пари Сен Жермен во Лигата на шампионите, предност од 1-0 која не е никаква гаранција за пласман во големото финале на „Вембли“.

Домаќините важат за големи фаворити, но и гостите не се без шанси, си имаат свои планови, а она што е најважно владее добра атмосфера и тоа се виде на официјалниот тренинг на „Паркот на Принцовите“.

Офанзивецот Карим Адејеми еден мајсторски, атрактив гол, гол по кој дефанзивецот Хумелс беше шокиран и падна на тревникот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни