Поврзете се со нас

Италија

Димарко со тетоважа ја одбележа титулата на Интер (ФОТО)

Објавено

на

foto: twitter.com/Inter

Екипата на Интер успеа да ја врати титулата од Серија А во своите витрини и тоа откако на доминантен начин дојде до јубилејното 20. Скудето.

„Нероаѕурите“ имаа моќна натпреварувачка 2023/2024 во која единствен против кандидат до некоја фаза на шампионатот беше Јувентус кој пак во продолжението застана, имаше лоши резултати и сега е на третата позиција на табелата.

Секој од фудбалерите на свој начин го одбележа овој успех, а еден од нив Федерико ДиМарко се одлучи да стави нова тетоважа на телото.

Истата ја изработи Кристијано Џованини со кого дефанзивецот има соработувано во минатото.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни