Поврзете се со нас

Балкан

Станковски влезе и запиша важна асистенција за Тузласпор (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/sporx

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Лука Станковски имаше значаен придонес во важната победа на Тузласпор во втората лига на Турција.

Тузласпор се избори за триумф над Сакаријаспор во претпоследното 33. коло и сега со 37 бода е на 14. место кое носи опстанок.

За овој денешен резултат Станковски придонесе со асистенција во судиското продолжение во кое го пронајде Бас кој пак биеше прецизно во мрежата на домаќините.

Лука на 12 средби има учинок од 1 гол и 2 асистенции.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни