Поврзете се со нас

БИБЛ лига

ТФТ не успеа да го потврди пласманот во новата фаза во БИБЛ лигата

Објавено

на

Кошаркарите на ТФТ претрпеа тесен пораз од Ирони Нахариа (66-67) во средбата од БИБЛ лигата.

Ова беше средба на која двете екипи добија по две четвртини, решаваа нијанси, па дури и среќа која овојпат беше на страна на израелскиот претставник. Хортон со 19 и Бишоп со 18 кошеви беа најдобри стрелци кај клубот од Тафталиџе, додека на спротивната страна се издвои Томас со 19 поени.

Македонскиот прволигаш сега има учинок од 4-5 (победи-порази), но и понатаму е во позиција да се пласира во следната фаза со тоа што одлучувачки ќе биде домашниот натпревар против Берое на 1 февруари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни