Archives by: Александар Богоевски

Александар Богоевски

13101 Написи 0коментари

Александар Богоевски Написи

lebron-lav
НБА
Ѕвездата на Кливленд Кавалирс, Леброн Џејмс го има најдобриот потег на денот во НБА лигата. „Кралот“ Џејмс беше брилијантен на средбата со Торонто која ја заврши со 35 ...
Коментарите се исклучени на НБА Топ 10: Леброн ја „распара“ одбраната на Торонто и со моќно забивање го запали Кливленд (Видео)

jotovski
АТП
Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски претрпе пораз од Дује Кекез од Хрватска во второто коло на ИТФ фјучерсот во Хамамет (Тунис). Томи како осми носител загуби од Кекез кој ...
Коментарите се исклучени на Јотовски го загуби маратонот со Кекез во Тунис

sity
Лига на шампиони
Холандскиот фудбалски ас, Рафаел Ван Дер Вар кој во својата кариера играше за респектабилни клубови и клубови со традиција како Ајакс, Хамбургер, Реал Мадрид, Тотенхем и Бетис го ...
Коментарите се исклучени на Ван Дер Варт: Само еден тим може да го запре Сити во ЛШ

kin
Англија
Жерард Пике долго време го носи на Барселона, но во својата фудбалска кариера имаше можност да биде дел и од премиерлигашот Манчестер Јунајтед (2004-2008) каде имаше можност да ...
Коментарите се исклучени на Пике се потсети и објасни каква лекција добил од страшниот Кин: За малку ќе ги наполнев гаќите (Видео)

zlatan-ibrahimovic
Англија
Искусниот шведски напаѓач, Златан Ибрахимовиќ ќе ја заврши приказната со премиерлигашот Манчестер Јунајтед, пренесуваат светските медиуми. Голем број од информациите говорат дека Ибра веќе го одигра својот последен ...
Коментарите се исклучени на Ибрахимовиќ ја завршува приказната со Јунајтед, позната е неговата следна дестинација

grizman-depor
Шпанија
Еден од најзначајните играчи на Атлетико Мадрид, Коке се огласи и го кажа својот став во однос на постојаните шпекулации за иднината на Антоан Гризман. Гризман во изминативе ...
Коментарите се исклучени на Коке му испрати порака на Гризман: Ако сакаш да биде дел од Атлетико…

vardar-skopje
Македонија
Најтрофејниот македонски фудбалски клуб, Вардар го потврди заминувањето на бразилскиот интернационалец, Хуан Фелипе Алвес. Бразилецот кој важеше за најдобар играч на „црвено-црните“ имаше договор до 2020 година, но поради неразјаснети ...
Коментарите се исклучени на Вардар потврди, Фелипе повеќе не е дел од „црвено-црните“

pike
Шпанија
Репрезентативецот на Шпанија и член на Барселона, Жерард Пике е еден од играчите кој не се плаши да говори јавно, директно на било која тема,  а за тоа ...
Коментарите се исклучени на Пике се отвори: Откри каков однос има со играчите на Реал и како ги трола „кралевите“

mesi
Свет
Лионел Меси е играч кој одбележува една ера, играч кој постојано воодушува и изнудува аплаузи и овации од сите љубители на фудбалот. Меѓутоа Аргентинецот не е само така ...
Коментарите се исклучени на Меси во елемент-не ги штеди ниту своите: Ја зема топката од половина терен, се прошета низ одбраната, па заврши во свој стил (Видео)

mural-inter
Италија
Калчолигашот Интер пред 15 дена го прослави 110 роденден, па во областа Изола во Милано беше направен прекрасен мурал за одбележување на овој јубилеј. Меѓутоа истиот не траеше долго или ...
Коментарите се исклучени на Вандали уништија мурал на Интер направен за прославата на 110 годишнината на клубот (Видео)