Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Лесјак ја има четвртата најдобра одбрана во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Голманот на Еурофарм Пелистер, Урбан Лесјак ја има четвртата најдобра одбрана на колото во Лигата на шампионите.

Клубот од Битола во последната рунда од групната фаза му гостуваше на Колстад, тим од кој загуби со 34:27, но од тој меч стигна едно признание и тоа за Лесјак кој имаше интервенција со која се најде во фокусот на ЕХФ.

Одбраната на Словенецот се најде на Топ 5 листата која пак ја предводи членот на Магдебург, Сергеј Ернандес.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни